Umístění: Jižní Morava Politika Možnost volit prezidenta přes mobil by uvítalo 64 % Jihomoravanů

Možnost volit prezidenta přes mobil by uvítalo 64 % Jihomoravanů

Brno, 10 ledna 2013 – Ačkoliv volební účast v České republice v posledních letech spíše klesá, internetová populace deklaruje neobvykle vysokou ochotu jít volit prezidenta. Kromě voleb po internetu, o kterých se často diskutuje jako o možném prostředku pro zvýšení volební účasti, by respondenti z jižní Moravy uvítali i možnost volit přes mobilní telefon. Vyplývá to z průzkumu společnosti Vodafone.

Kredit

 


Podle průzkumu se chystá prezidenta volit 87 % Jihomoravanů a přibližně stejný počet lidí tvrdí, že chodí k volbám pravidelně. Odpovídá to celorepublikovému průměru. Přibližně třetina nevoličů nechce nebo nemůže jít volit z jiného důvodu.

Z průzkumu také vyplynulo, že pro 22 % respondentů z Jihomoravského kraje je hlavní překážkou účasti u voleb velká časová vytíženost. Proto by až 64 % Jihomoravanů uvítalo možnost volit prostřednictvím mobilního telefonu. Tato pohodlná varianta voleb by k volebním urnám dostala dalších 38 % lidí, kteří by jinak své volební právo neuplatnili.

Průzkumu pro Vodafone mezi internetovou populací nad osmnáct let realizovala v prosinci 2012 agentura Data Collect a účastnilo se ho 700 respondentů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci