Umístění: Jižní Morava Politika Předseda ODS v Nedvědici na Brněnsku opustil stranu, nelíbí se mu její směřování

Předseda ODS v Nedvědici na Brněnsku opustil stranu, nelíbí se mu její směřování

Nedvědice, 13. února 2012 (MEDIAFAX) - Šéf ODS v Nedvědici na Brněnsku Stanislav Pařízek (34) ukončil v pondělí členství ve straně. Komunální politik, který pro stranu v posledních volbách získal tři a půl tisíce preferenčních hlasů, což byl největší počet preferencí v rámci ODS na jihu Moravy, je znechucen jejím současným směřováním.

konferencni_mistnost250

 

Pařízek, který byl i krajským delegátem sněmu ODS řekl, že k odchodu z partaje jej vedla situace, do které dospěla ODS v posledních měsících v oblasti Brno-venkov a v jihomoravském regionu.

"Během posledních let ODS mnohokrát jednala v rozporu s principy, na kterých byla vybudována, v rozporu se svými stanovami. Mnohokrát nejednala v zájmu občanů, ale co je pro mě nejdůležitější, jednala v rozporu s mým osobním přesvědčením," řekl Pařízek.

Úspěšný komunální politik se rozhodl opustit ODS ještě před proběhnutím vnitrostranických primárek, aby údajně předešel spekulacím o důvodech odchodu.¨

Podle Pařízka před několika lety existovalo na jižní Moravě velmi živé, na intenzivní debatě založené propojení místních organizací ODS a vedení oblasti a regionu. "To je minulost a nic takového již neexistuje. Vše je již založeno pouze na udržení moci skupin, jimž nejde o politiku a obecné blaho ale jen a jen o udržení svých obchodních a osobních zájmů," zkritizoval poměry uvnitř jihomoravské ODS Pařízek.

Současné vedení regionální ODS podle Pařízka používá "všechny metody, kterými je možno koncentrovat a udržet moc". "Mám pocit, že dochází k nákupu a korupci členské základny různými službami a protislužbami. Existují lidé, kteří organizují nábory v místních sdruženích a zakládají nová umělá místní sdružení, aby měli mocenské skupiny dostatek hlasů na sněmech a tak likvidují demokracii ve straně," obvinil politik své kolegy.

Lidé, kteří mají odvahu se tomuto principu postavit, jsou podle něj na jižní Moravě mezi občanskými demokraty dehonestováni a odvoláváni z funkcí na všech úrovních.

"Nemohu se smířit s tím, že místní buňky ODS jsou často jakýmisi "zprivatizovanými sektami" těchto skupin a fungují s dost podezřelými cíli," řekl Pařízek. Mnohdy podle něj zaznívají hlasy z členské základny o hromadných náborech v Moravanech, Komárově, anebo ve sdružení v Brně-Husovicích. Tam například vedení strany během dvou hodin změnilo politické rozložení sil, které tam trvalo dvacet let.

"Nejstrašnější je, že tyto činy nezajímají vedení strany na žádné úrovni. Jiná sdružení jsou jako uzavřené sekty, které téměř nepřijímají, anebo vůbec nepřijímají členy, aby lidé v nich nepřišli o svoji moc a postavení," konstatoval Pařízek. Hlasy o takových postupech podle něj znějí ze stranických organizací v Brně-středu a Lesné.

Z vedení regionu i oblasti, vyzařuje podle Pařízka nekompetentnost a mnozí členové kvůli její nečinnosti a někdy naopak i problematické činnosti raději opouštějí řady ODS. "Je mi stydno být s některými ve stejné straně. Základem našeho programu mělo být svobodné soutěžení, vítězství nejlepšího v otevřené konkurenci, ale uvnitř samotné strany jsou tyto principy již několik let systematicky zabíjeny," prohlásil Pařízek, který již podle svých slov nevidí možnost změny k lepšímu a návratu "ke kořenům".

„Nevěřím již v reformovatelnost současného vedení ODS a ODS již vidím jako potápějící se loď, které není pomoci. Nevěřím současnému vedení regionu a oblasti, dnes již vím, že s tímto přístupem nemůže toto vedení stranu přivést nikdy k vítězství ve volbách, anebo alespoň k důstojnému volebnímu výsledku," konstatoval Pařízek.

Komunální politik z Nedvědice zároveň vyloučil, že by se dál angažoval ve veřejné sféře v dresu jiné strany. "Přestup jinam, jak je mi podsouváno, nechystám," zdůraznil.

Předseda oblastního sdružení ODS Brno-venkov a poslanec David Šeich se zatím k obviněním bývalého kolegy nevyjádřil. "O rezignaci pana Pařízka vím zatím pouze z doslechu. Během večera bychom se měli s jeho stanoviskem seznámit a vydáme zprávu, ve které na jeho postup zareagujeme," řekl Šeich.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci