Umístění: Jižní Morava Politika Premiér Rusnok zahájil cestu po Jižní Moravě v Nemocnici Znojmo

Premiér Rusnok zahájil cestu po Jižní Moravě v Nemocnici Znojmo

Znojmo, 8. října 2013 – Předseda vlády Jiří Rusnok a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes navštívili Nemocnici Znojmo. Kromě prohlídky zrekonstruovaných operačních sálů bylo na pořadu dne také jednání s vedením nemocnice

rusnok hasek

Pracoviště všech šesti centrálních operačních sálů v Nemocnici Znojmo prochází celkovou rekonstrukcí za plného provozu při nesníženém objemu poskytované chirurgické péče. Nyní byl zahájen provoz ve dvou plně zrekonstruovaných operačních sálech. Rekonstrukce budou ukončeny v červenci příštího roku. Práce probíhají na objektech ARO, operačních sálů, psychiatrie, stanice medicinálních plynů a na některých komunikacích a zpevněných plochách v areálu nemocnice. V současné době je již kromě dvou stavebně dokončených operačních sálů instalována sálová technika v rozsahu téměř 100 milionů korun a stanice medicinálních plynů včetně kompresorů medicinálního vzduchu a potřebných potrubních rozvodů v hlavním objektu nemocnice.

Nemocnice má také nový CT přístroj, který umožňuje rychle získat diagnostické obrazy o vysokém rozlišení, lze provádět vyšetření celého těla i vyšetření jednotlivých orgánů pacientů. Instalací přístroje došlo k velmi významnému zvýšení obrazové kvality a rozlišení snímků při zásadním snížení expozice rentgenovým zářením a snížení dávek kontrastních látek. Přístroj splňuje náročné požadavky na CT diagnostiku i s výhledem po dobu jeho předpokládané životnosti; je výrazně rychlejší, přesnější a ke zdraví pacientů šetrnější než tomograf doposud používaný.

„Kraj bude i nadále podporovat rozvoj znojemské nemocnice a zasadí se o dokončení rekonstrukce, která byla zahájena v roce 2004. Našim cílem je přesun všech zdravotnických provozu do areálu tzv. Nové nemocnice na ulici MUDr. Janského, což přinese zefektivnění chodu celého zdravotnického zařízení. Pevně věřím, že v blízké době po dokončení uvedené rekonstrukce se Nemocnice Znojmo stane v duchu své vize silnou nadregionální nemocnicí s přesahem péče i do sousedního Dolního Rakouska. V těchto záměrech může znojemská nemocnice počítat s plnou podporou Jihomoravského kraje," zdůraznil Hašek.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript