Umístění: Jižní Morava Politika Schodek hodonínského rozpočtu v příštím roce pokryje úvěr

Schodek hodonínského rozpočtu v příštím roce pokryje úvěr

Hodonín, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Zastupitelé Hodonína schválili pro příští rok rozpočet ve výši 429,6 milionu korun. Na částečné pokrytí téměř čtyřicetimilionového schodku vezme město úvěr, řekla mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

tisicikoruny250

 

"Příjmy budou činit 390,7 milionů korun," uvedla Kotásková. Vzniklý schodek 38,8 milionu korun město částečně pokryje z přebytku hospodaření z minulých let. Ten činí 60,3 milionu korun, avšak z těchto peněz musí ještě uhradit starý úvěr v hodnotě 43 milionů korun. "Také využijeme nový úvěr ve výši 21,5 milionu korun," vysvětlila Kotásková, jakým způsobem nastane v rozpočtu nula.

Z daňových příjmů přiteče městu 247 milionů korun, což je o čtyři miliony méně než loni. Důvodem je podle Kotáskové neustále se snižující odhad ministerstva financí k vývoji daňových příjmů v příštím roce. "Nedaňové příjmy jsme sestavili na základě informací o vlastní činnosti města, nájemních smlouvách, odvodech z odpisu nemovitostí u příspěvkových organizací, předpokládaných příjmů v rámci výkonu státní správy, uzavřených smluv o půjčkách a dalších skutečností," podotkla Kotásková s tím, že zbytek zahrnuje kapitálové příjmy a dotace.

"Prioritou bylo schválit rozpočet v kompletním rozsahu bez omezení provozu městského úřadu a bez problémů v městem zřízených příspěvkových organizacích," doplnila mluvčí.

V příštím roce dá město méně na činnost úřadu, knihovny a městské policie. O tři procenta méně dostanou také příspěvkové organizace Zoologická zahrada, TEZA, která zastřešuje řadu sportovních středisek, Dům kultury a Hodonínský symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci