Umístění: Jižní Morava Politika V Břeclavi budou lidé pochodovat za zbitého chlapce

V Břeclavi budou lidé pochodovat za zbitého chlapce

Břeclav, 20. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Vedení břeclavské radnice povolilo nedělní pochod Břeclaví za zbitého patnáctiletého chlapce, který po útoku přišel o ledvinu. Nechceme bránit ústavnímu právu na sdružování občanů, řekl v pátek starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD).

policie_zasahovka

 

Radnice obdržela během středy a čtvrtka tři žádosti o povolení. "Podaly je Dělnická mládež a fyzické osoby. I když přišly po termínu, povolili jsme je," vysvětlila Eliška Windová z břeclavské radnice.

"Chceme mít situaci ve městě pod kontrolou. Akce byly svolané masově, lidé sem přijedou a my nechceme bránit ústavnímu právu na sdružování občanů," sdělil Ryšavý.

Jako první pochod oznámila Dělnická mládež, jako druzí zástupci břeclavských obyvatel, kteří akci svolali na sociální síti Facebook pod výzvou Pochod za Péťu. Čtvrteční další žádost obsahuje jinou trasu než v prvních dvou případech. "Akce však koliduje s termínem konání pochodu Dělnické mládeže, a proto se musí Břeclavané s Dělnickou mládeží domluvit na případné změně trasy nebo termínu shromáždění. Dokud se nedohodnou, nebudeme moct shromáždění Břeclavanů povolit. Na jednom místě v jednom termínu může akci uspořádat pouze jeden organizátor," řekla Windová.

Vedení města se v pátek odpoledne sejde se zástupci Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje, aby se domluvilo na opatření související se shromážděním. "Rádi bychom se sešli i s organizátory, abychom si vyjasnili jejich záměry," dodal starosta.

Po setkání by se měla na radnici uskutečnit mimořádná tisková konference, kterou město plánuje na 17.30.

Nedělní pochod se bude konat od 9. do 20. hodiny.

Incident, který pobouřil veřejnost, se stal v neděli večer v ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. Mladíka měli napadnout tři pachatelé. Matka poškozeného dříve řekla, že se jí syn svěřil, že jej zbili Romové kvůli tomu, že jim nedal cigaretu. Chlapec skončil v nemocnici, kde mu lékaři odebrali ledvinu.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci