Umístění: Jižní Morava Politika Vyškov do konce roku schválí rozpočet, ve kterém se projeví snížení příjmů

Vyškov do konce roku schválí rozpočet, ve kterém se projeví snížení příjmů

Vyškov, 21. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Vyškovská radnice pracuje na dokončení finální podoby rozpočtu města na rok 2013, jehož schvalování naplánovala na prosinec. Při sestavování jsme se potýkali s nepříznivými vlivy v příjmové části, řekl ve středu Stanislav Kolařík z vyškovské radnice.

penezenka_prazdna250

 

Zastupitelstvo bude projednávat a schvalovat rozpočet na zasedání ve druhé polovině prosince. "Druhým rokem město nevyužije možnosti rozpočtového provizoria," podotkl Kolařík.

"Na straně příjmů bylo nutné zabývat se nepříznivým vývojem ve výběru sdílených daní nebo dopadem zrušení příspěvků na školství. Nedá se předpokládat, že by tyto výpadky plně nahradily příjmy do rozpočtu města v důsledku novely zákona o rozpočtovém určení daní, která bude platit k prvnímu lednu následujícího roku," uvedl Kolařík.

Podle něj bylo sestavování ovlivněno zdrojovými možnostmi rozpočtu města a vedení omezilo výdaje pro rok 2013. "Výdaje provozního charakteru jsme v zásadě ponechali na úrovni roku 2012, pouze u výjimečných případů nastalo navýšení," řekl Kolařík.

Dodal, že nejvýznamnějšími plánovanými investicemi bude v roce 2013 dokončení rekonstrukce objektu na náměstí ČSl. Armády 1, rekonstrukce smuteční obřadní síně v Dědicích a výměna oken a zateplení domu s pečovatelskou službou na ulici Polní.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci