Umístění: Jižní Morava Politika Začíná výstavba cyklostezky mezi Újezdem u Brna a Otnicemi

Začíná výstavba cyklostezky mezi Újezdem u Brna a Otnicemi

Brno, 12. září 2023 - Sousedící obce Újezd u Brna a Otnice se v letošním roce dočkají propojení cyklostezkou. Dílčí část ze strany obce Otnice byla zbudována již v loňském roce. Nyní je budována cyklostezka z Újezdu u Brna směrem na Otnice, kde dojde k napojení nového úseku na již existující část cyklostezky. Stavba cyklostezky je finančně podpořena dotací z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, programu IROP v rámci priority Rozvoj městské mobility, a to částkou ve výši cca 20 784 900 Kč, maximálně však 85 % vynaložených nákladů.

cyklostezka rodina chodci

 

„Absence cyklostezek v našem městě je limitujícím prvkem pro rozvoj cykloturistiky. Věřím, že do budoucna se nám podaří cyklostezkami propojit Újezd u Brna se všemi okolními obcemi, ale to bude bohužel ještě dlouhá a někdy i trnitá cesta. Rozhodně je mezi občany našeho města o cykloturistiku velký zájem.“ uvedla starostka města Újezd u Brna Marie Kozáková.


Do výběrového řízení na výběr zhotovitele cyklostezky se přihlásilo celkem dvanáct uchazečů. Vybrán byl zhotovitel STRABAG a.s., který nabídl cenu díla 12 372 177,43 Kč bez DPH. Práce byly zahájeny 15. června 2023. Termín dokončení dle smlouvy je 15. listopadu 2023.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci