Umístění: Jižní Morava Politika Znojmo vyvěšuje černé prapory, v pátek v poledne celé město ztichne

Znojmo vyvěšuje černé prapory, v pátek v poledne celé město ztichne

Znojmo, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Město Znojmo v úterý vyvěšuje černé prapory k uctění památky prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Smuteční zástava vlaje na budově radnice v Obrokové ulici, spolu s černým praporem vyvěsili radní i státní vlajku, kterou stáhli na půl žerdi.

Vaclav-havel-pieta-1

 

Kondolenční kniha je lidem v druhém největším jihomoravském městě k dispozici ve vestibulu radnice. "Lidé průběžně přicházejí zapálit svíčky a píší vzkazy," řekl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Ve dnech Státního smutku se podle něj rozhodlo vedení města Znojma zrušit naplánované akce, kterými měly být slavnostní předání přístavby azylového domu a oficiální předání nově zateplených budov Základní školy Pražská.

Vedení města se také rozhodlo změnit páteční program Znojemského adventu - radní v něm ponechali pouze vystoupení dětí. "Středeční a čtvrteční adventní program na Masarykově náměstí, ve kterém se představí děti ze znojemských základních a mateřských škol, ponecháme beze změny. Děti se na tato vystoupení pilně připravovaly několik týdnů. Nechtěli jsme je zklamat tím, že by jejich úsilí přišlo vniveč," řekla mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová.

V den státního pohřbu, v pátek, pak podle starosty Znojmo ruší kompletní odpolední i večerní adventní program na Masarykově náměstí. Místo něj uspořádá radnice pietní akt na Masarykově náměstí. "Všichni zaměstnanci městského úřadu budou mít v pátek zkrácenou pracovní dobu do 10.45. Poté se přesunou se na Masarykovo náměstí, kde v poledne uctí památku Václava Havla minutou ticha," informoval starosta Znojma.

Gabrhel zároveň vyzval znojemské občany, aby se k tryzně za bývalého prezidenta připojili. "Budeme rádi, když se k nám v pátek připojí také další občané města Znojma, a všichni si tak společně připomeneme památku státníka," řekl starosta.

Jiří Nováček, foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci