Umístění: Jižní Morava Školství

Děti z Hrušek a Moravské Nové Vsi budou dočasně chodit do škol v okolních obcích

holcicka skolka hrackaHrušky, 5. srpna 2021 - Náhradní zázemí pro školáky z tornádem zasažených obcí, připojení na energie nebo spolupráce s dobrovolníky. Nejen tato témata přineslo jednání v Lužicích se starosty, humanitárními organizacemi a dalšími složkami, které v oblastech působí. Do škol a školek v Mikulčicích a Lužicích děti nastoupí 1. září. Náhradní možnosti řeší v Hruškách a Moravské Nové Vsi. „Děti budou mít kam chodit. Domlouvají se dočasné varianty v okolních obcích, včetně dopravy. Dojíždění by mělo být asi jen na dva až tři měsíce, odhadem do listopadu,“ zmínil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Kraj podpoří nadané studenty sedmi miliony

studenti trida lavice prazdneBrno, 30. června 2021 - Jihomoravský kraj podpoří nadané studenty. Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání dne 24. června schválilo finanční podporu nadaným studentům ve výši 6 960 000 Kč. „Cílem podpory nadaných studentů je poskytnout nadaným žákům i studentům prostředky k vhodnému rozšíření potřebných znalostí a dovedností. Současně je tak ještě více zatraktivnit pro vědecké instituce a inovativní firmy a současně také posílit jejich vazbu na jihomoravský region,“ okomentoval rozhodnutí Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro vzdělávání a chytrý region.

Jihomoravský kraj hledá ředitele gymnázií ve Znojmě a Hodoníně

trida zaci studenti gymnaziumBrno, 22. května 2021 – Rada Jihomoravského kraje vyhlásila konkurzy na nově uvolněné pozice ředitelů středních škol v Hodoníně a ve Znojmě, které kraj zřizuje. Rada na svém zasedání vzala na vědomí dvě vzdání se pracovního místa ředitelů středních škol, jedná se o RNDr. Leoše Gretze (ředitele Gymnázia, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Znojmo) a Mgr. Jiřího Hubačky (ředitele Gymnázia, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Hodonín). Současně odhlasovala vyhlášení konkurzního řízení a zvolila předsedu a další členy konkurzní komise, kteří jsou určeni zřizovatelem.

Školáci nemohou do VIDA!, proto míří VIDA! do škol

Ohniva show archiv vidaBrno, 5. května 2021 - Když nemůžou školy do VIDA!, přijede VIDA! k nim. To je základní myšlenka nového projektu VĚDA! na kolech, který připravilo brněnské science centrum. „České školství bude pandemií ovlivněno ještě dlouho po jejím konci. Naše školy byly uzavřené déle než kdekoliv jinde v Evropě. Stabilizovat situaci si vyžádá hodně úsilí. Je nám jasné, že za těchto okolností nebude pro většinu pedagogů prioritou navštívit s žáky naši expozici či výukový program. Zároveň jsme přesvědčeni, že je to velká škoda, protože teď je ten správný čas měnit české školství. A science centra by měla být u toho,“ uvedla Kateřina Opluštilová, zástupkyně ředitele VIDA! science centra, která se v této instituci dlouhodobě zaměřuje na propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Jihomoravský kraj spustil nový systém pro pracovní příležitosti ve školství

ucitel ucitelka tabule skolaBrno, 23. dubna 2021 - Jihomoravský kraj prostřednictvím své organizace Středisko služeb školám spustil nový portál EducationJobs pro nabídku a poptávku míst ve vzdělávání. „Trend posledních let, kdy konečně začíná docházet ke zvyšování učitelských platů, ale také vyšší otevřenost vstupu do učitelské profese, kterou přináší novela zákona o pedagogických pracovnících, jsou šancí přilákat do jihomoravského školství nové lidi. Ať jde o absolventy vysokých škol, nebo o lidi, kteří přemýšlejí o kariérní změně. Chceme, aby jižní Morava byla nejlepším místem, kde učit i chodit do školy, a tímto směrem cílíme všechny naše aktivity, včetně tohoto nového portálu,“ uvedl projekt Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro vzdělávání a chytrý region.

Na autory zajímavých ekonomických diplomek opět čeká 31 tisíc Kč

1. misto ACS 2019 Roman Pavlousek Vojtech SadilBrno, 14. dubna 2021 – Motivovat a odměnit studenty a studentky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce – právě takový je cíl třetího ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services, který právě odstartoval. A přestože jsou vysoké školy kvůli koronaviru již řadu měsíců uzavřené, zajímavé studentské práce na nich vznikají i nyní. Na autory šesti nejzajímavějších diplomek, zaměřených na ekonomii a podnikání, dohromady čeká částka 31 tisíc korun. Absolutní vítěz pak získá 20 000 Kč.

Kraj zvyšuje kapacity základních uměleckých škol

zus umelecka skola fletnaBrno, 11. března 2021 – Rada Jihomoravského kraje schválila změny nejvyššího povoleného počtu žáků v základních uměleckých školách zřizovaných Jihomoravským krajem. „Rozhodnutí nejvíce prospěje okresům Brno-venkov, Břeclav a Znojmo, kde jsme sledovali dlouhodobě nedostatečné příležitosti ke vzdělávání na základních uměleckých škol,“ vysvětluje rozhodnutí Jiří Nantl – náměstek hejtmana pro vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Jihomoravští školáci loni odevzdali k recyklaci 8,7 tuny baterií

tuzkove baterie recyklaceBrno, 18. února 2021 – Školáci a studenti z Jihomoravského kraje odevzdali v minulém roce v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět k recyklaci celkem 8 731 kilogramů použitých baterií. Zároveň prohlubovali své znalosti v oblasti třídění, recyklace a předcházení vzniku odpadů. Loni mimo jiné plnili osvětový úkol, při němž vymýšleli recyklační zlepšováky, které podpoří třídění baterií a jejich rozumnou spotřebu.

Strana 8 z 46