Umístění: Jižní Morava Školství

Cvrčovické učiliště má nový domov mládeže

cvrcovice uciliste jmkCvrčovice, 5. září 2023 - Na dojíždějící žáky Odborného učiliště Cvrčovice čeká nový moderní domov mládeže. Jeho stavba trvala necelý rok a vyšla na 17,2 miliony korun. Zázemí v něm najde 24 žáků. Slavnostní otevření se uskutečnilo symbolicky na zahájení školního roku v pondělí 4. září za účasti radního pro oblast investic Vladimíra Šmerdy, náměstka pro dopravu Jiřího Crhy a předsedy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Richarda Zemánka.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Cena Atlas Copco Services 2022 vitezoveBrno, 22. srpna 2023 - Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce, poskytnout zpětnou vazbu nejen jim, ale i jejich školitelům či vyzdvihnout netradičně uchopená ekonomická témata, týkající se klidně i ekologie nebo kyberzločinnosti. I takové jsou cíle již pátého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

tehotna zena dite porodVyškov, 16. srpna 2023 - Nemocnici Vyškov čeká rozšíření porodnice. Ve stávajících gynekologických ambulancích včetně souvisejících prostor vznikne Centrum přirozeného porodu. V rámci plánované akce se zvýší i standard vybavení lůžkové části a počítá se i s novým zázemím pro ambulantní část oddělení. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 16. srpna.

Hodonínská střední škola získá novou moderní budovu dílen pro výcvik tesařů a truhlářů

truhlar tesar stredni skola ucenHodonín, 16. srpna 2023 - V prostorách Integrované střední školy Hodonín vyroste nová moderní budova dílen odborného výcviku. Zadávací řízení na novostavbu za 93 milionů korun včetně DPH schválili radní na svém jednání ve středu 16. srpna. Kraj obdržel na jaře letošního roku stavební povolení na stavbu dílen, v červenci následovalo vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj a úřad tak nyní mohl po přípravě zadávací dokumentace konečně zahájit zadávací řízení.

Studenti třech gymnázií se zapojí do edukativního měření kvality ovzduší

kour z kominaBrno, 17. července 2023 - V září 2023 odstartuje měřicí akce, jejíž výsledky nám odpoví na otázku, co dýcháme ve třech městech na jižní Moravě – Znojmě, Židlochovicích a Vyškově. Kvalita ovzduší je jedním z nejvýznamnějších faktorů, které mají vliv na kvalitu života. Kromě průmyslu má na jeho znečistění velký podíl vytápění domácností a automobilová doprava.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě posiluje kreativní vzdělávání a otevírá nové možnosti

jihomoravske muzeum ve znojmeZnojmo, 21. června 2023 - Téměř šedesát pedagožek a pedagogů ze Znojma a okolí právě úspěšně dokončuje Kurz kreativní regionální výuky. Jihomoravské muzeum ve Znojmě jej v průběhu května a června realizuje s cílem přinést nové impulsy a metody do základních škol v regionu.

V Šaraticích rozšiřují kapacity mateřské školy

detis skolkaŠaratice, 20. června 2023 – V letošním roce byla zahájená výstavba II. etapy nové MŠ v Šaraticích a po jejím dokončení budou k dispozici celkem 3 oddělení vždy pro 25 dětí. Přitom I. etapa byla zkolaudována a uvedená do provozu k 1. září minulého roku. Šaratické děti tak získaly k užívání jedno oddělení s veškerým potřebným zázemím. Další dvě třídy budou k dispozici po dokončení probíhající II. etapy.

Veselí nad Moravou získá pedagogické lyceum

skola tridaBrno, 19. června 2023 - Další navýšení oborových kapacit všeobecného vzdělávání schválili krajští radní. Na svém zasedání dne 14. června rozhodli o vzniku nového oboru ve Veselí nad Moravou. Tamní Obchodní akademie a střední škola polytechnická otevře od 1. září 2024 pedagogické lyceum.

Strana 3 z 46