Umístění: Jižní Morava Školství

Čebín získá 38 milionů na výstavbu II. stupně ZŠ a moderních učeben

230217 KK CebinCAM AUS 2Čebín, 5. června 2023 – Před dvěma týdny obdržela Obec Čebín radostnou zprávu a to sdělení agentury, která pro ni zpracovávala žádost o dotaci, že u žádosti o podporu u projektu s názvem ZŠ Čebín - Zlepšení kvality a dostupnosti vzdělávání bylo ukončeno hodnocení a byla doporučena k financování. Celková cena dotace je 38 408 616,11 korun.

Slavkov u Brna a okolní obce uvažují o zřízení svazkové školy

slavkov vizualizace skoly zdroj Brno, 24. dubna 2023 – Na Slavkovsku hledají řešení, jak zvýšit kapacity základních škol. Společně v Dobrovolném svazku obcí Dr. Václava Kounice (DSO), který čítá město Slavkov a okolní vesnice, hodlají postavit a provozovat svazkovou základní školu pro 540 dětí. V roce 2021 byl založen Dobrovolný svazek obcí Dr. Václava Kounice. Cílem DSO je postavit a provozovat svazkovou základní školu. Obce DSO nyní investují desítky milionů korun do projektu, který vzešel z architektonické soutěže. Chtějí žádat o dotaci MŠMT na výstavby svazkových škol. Kvůli nedobré situaci státních financí byl tento dotační program pozastaven.

ZŠ Otevřená v Žebětíně se rozšíří o sedm tříd

dite skola skolka trida ucitel lavideBrno, 18. dubna 2023 – Vedení MČ Brno-Žebětín chystá rozšíření tamní základní školy. Ta z kapacitních důvodů potřebuje přístavbu nového pavilonu. Situaci vyřeší projekt za 80 milionů korun, který z větší části pokryje dotace. Žáci ji budou moct navštěvovat od září 2025. Městská část již rok chystá přístavbu nového pavilonu o 7 třídách, tak aby žebětínská škola měla 27 kmenových tříd, vždy 3 třídy na jeden ročník. Už pátým rokem nastupují 3 první třídy, a proto se z kapacitních důvodů v letošním musí 3 třídy vrátit zpět do staré budovy školy na Křivánkově náměstí, kde je v současné době ZUŠ Františka Jílka.

V Břeclavi se otevře technické lyceum

technicke lyceum breclavBřeclav, 15. března 2023 - Změna čeká Střední průmyslovou školu Edvarda Beneše a obchodní akademii v Břeclavi. Studenti by tak nově mohli možná už od 1. září 2023 navštěvovat obor technické lyceum, který pojme až 120 studentů, tedy 30 studentů v každém ročníku. Krajský úřad Jihomoravského kraje připravuje odeslání žádosti o změnu oborové struktury k MŠMT. Důraz se bude klást na výuku matematiky, fyziky a cizích jazyků. Další vzdělávání se pak předpokládá na vysokých školách.

Učiliště nejsou blbý! Krajská kampaň "nevim kam" boří mýty o středních školách jazykem žáků

ucen uciliste elektrotechnikBrno, 16. ledna 2023 - Hodně barev, slang i spolupráce s tiktokerkou Amy. Běží krajská kampaň, která boří mýty o oborech středních škol a pomáhá s jejich výběrem. Navíc také v angličtině pro zájemce o vzdělávání ze zahraničí. Žáky oslovuje na Instagramu, kde zasáhla již 200.000 unikátních uživatel a TikToku, na kterém má nejsledovanější video přes 300.000 zobrazení.

Den otevřených dveří na MENDELU láká i na obor pivovarství a sladařství

pivo mendeluBrno, 31. ledna 2023 - Mendelova univezita poprvé pořádá celouniverzitní den otevřených dveří, kdy všechny fakulty a části budou zájemcům o studium otevřeny v jeden den. Uchazeči si mohou 3. února prohlédnout jak kampus v Brně, tak i v Lednici. V rámci programu připravovaného jednotlivými fakultami se uchazeči seznámí s nabídkou všech studijních programů, ale hlavně navštíví i málo známá místa univerzity. Na Agronomické fakultě zájemci také poznají i zcela nový bakalářský program Pivovarství a sladařství, na který se od února můžou hlásit. Přímo v brněnském kampusu univerzita provozuje minipivovar a sladovnu, i tam bude možné nahlédnout.

V Čebíně se připravují na stavbu základní školy

cebin nova skolaČebín, 6. prosince 2022 – Po více jak roční intenzivní přípravě podala obec Čebín žádost o dotaci na výstavbu druhého stupně základní školy. Podařilo se jim dostat mezi první desítku žadatelů z celé České republiky a mají tak velkou šanci získat potřebné finance na stavbu. Spolu s výstavbou školy plánují i vybudování moderních odborných učeben a školní kuchyně. Ta bude připravovat stravu i pro první stupeň základní školy, místní mateřskou školu a čebínské seniory. Výběrové řízení plánují zastupitelé zahájit v první polovině roku 2023 a vlastní stavbu na podzim stejného roku. První žáci by tak do nových školních lavic mohly usednout 1. září 2025.

Žáci cvrčovického učiliště se dočkají nového internátu

poklep cvrcovice jmkCvrčovice, 24. listopadu 2022 - Moderní domov mládeže s kvalitnějšími podmínkami ubytování vyroste v areálu Středního odborného učiliště ve Cvrčovicích. Ve středu 23. listopadu se uskutečnil slavnostní poklep základního kamene za účasti radního Vladimíra Šmerdy. Pavilon za 16 milionů korun by měl být hotový do konce stávajícího školního roku.

Strana 4 z 46