Umístění: Jižní Morava Školství Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti

Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti

Břeclav, 22. března 2022 – Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti. Investice v řádech desítek milionů korun do oprav hřišť u břeclavských základních škol se promítne i do života veřejnosti. Rekonstrukce hřišť ve všech městských částech zlepší přístup veřejnosti k moderním sportovištím. „Je pro nás důležité, aby se na zrekonstruovaná sportoviště dostala také veřejnost. Vedení města se snaží, aby v každé městské části vzniklo nové nebo zmodernizované sportoviště, kam mohou odpoledne zajít všichni, kteří o to stojí,“ vysvětluje přístup vedení města místostarosta Břeclavi Richard Zemánek.

breclav skolni hriste

 

Jako první začíná v posledním březnovém týdnu kompletní rekonstrukce školního hřiště Sovadinova v centru města. Investice je za zhruba 10 milionů korun. Objekt patří pod ZŠ a MŠ Kupkova a v rámci školního areálu mezi základní školou a základní uměleckou školou vznikne moderní víceúčelové sportoviště obohacené o herní prvky a pobytové plochy, atletický ovál nebo hřiště pro fotbal, basketbal, volejbal nebo nohejbal.

„Mezi novou dráhou a hřištěm bude zemní trampolína, venkovní workout, místa pro sezení nebo grafické prvky podporující další sportovně herní aktivity. Chybět nebude ani lezecký prvek, kterým bude čtyřboká lezecká síť. Návrh zahrnuje také závlahový systém, který bude svádět dešťovou vodu přímo k vysazeným stromům,“ popsal projekt Richard Zemánek.

Další plán modernizace sportovišť a školních hřišť v jednotlivých městských částech se týká také největšího břeclavského sídliště a ZŠ Na Valtické, kde se chystá ještě letos rekonstrukce za více než 40 milionů korun. Zpřístupněny pro veřejnost budou také stávající prostory na sport u ZŠ Slovácká.

„Zkrátka nepřijdou rekreační sportovci ani ve Staré Břeclavi a v Charvátské Nové Vsi. Ve Staré se chystáme vybudovat nová sportoviště vedle hřiště Na Pastvisku a rozšíření nabídky sportovního vyžití plánujeme také v rámci stávajícího fotbalového hřiště v Charvátské,“ přibližuje plány vedení Břeclavi místostarosta Zemánek.

Na Pastvisku vzniknou vedle současného hřiště další sportoviště a počítá se zde s hřištěm s umělou trávou primárně pro malou kopanou. Bude tu také tribuna, workoutové prvky pro posilování a lezecká skulptura. Chybět nebude ani dětské hřiště a další volnočasové prvky.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci