Umístění: Jižní Morava Školství Brněnská Masarykova univerzita otevřela tři nové obory pro fyziky a geology

Brněnská Masarykova univerzita otevřela tři nové obory pro fyziky a geology

Brno, 24. února 2012 (MEDIAFAX) - Tři nové nové obory nabízí v novém akademickém roku zájemcům o fyziku a geologii Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně. V pátek to sdědlila mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

masarykova_univerzita_00vii35-250

 

V bakalářském studijním programu Aplikovaná fyzika získala podle Fojtové akreditaci pro profesní obor Laboratorní a měřící technika a nově také pro obor Nanotechnologie-aplikovaná fyzika. Třetí novinkou je pak Geologie aplikovaná a environmentální.

Přihlášky do těchto i dalších bakalářských programů mohou uchazeči podávat až do 29. února prostřednictvím e-přihlášky na adrese: http://is.muni.cz/prihlaska.

Obor Laboratorní a měřící technika reaguje na zájem o odborníky pro práci se stále sofistikovanějšími zařízeními, kterým jsou vybavovány moderní laboratoře. Studenty tak má naučit zvládnout obsluhovat přístroje z mnoha různých oblastí - především z fyzikálních a chemických disciplín, ale také z oblasti geologie. Studium navíc naučí jak zpracovávat a interpretovat naměřená data. "I díky dalšímu studiu matematiky a fyziky se tak absolventi snadno uplatní ve výzkumu, specializovaných laboratořích nebo třeba v metrologických institucích," poznamenala mluvčí.

Oblast nanotechnologií pak podle Fojtové patří mezi jedno z nejrychleji rostoucích odvětví přírodních věd, které má velké perspektivy v rychlém uplatňování výsledků výzkumu přímo v praxi. Nově otevřený obor Nanotechnologie-aplikovaná fyzika nabízí studentům možnost získat poznatky z oblasti elektroniky a vytváření polovodičových struktur a nanostruktur, analýzy povrchů a plazmových či nanotechnologických úprav materiálů. Absolventi s tímto vzděláním se dobře uplatní na vývojových pozicích, které zajišťují transfer nanotechnologií do praxe a jejich bezproblémové využívání.

Geologie aplikovaná a environmentální je obor pro ty, co chtějí najít uplatnění ve firmách, které se zabývají například těžbou nerostných surovin, vyhledáváním a ochranou podzemní vody, stavební geologií nebo ochranou neživé přírody. Studentům se tak podle Fojtové dostane nejen kvalitního teoretického vzdělání v základech geologických věd, ale získají i terénní výcvik a absolvují řadu čistě prakticky zaměřených předmětů.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci