Umístění: Jižní Morava Školství Jihomoravské děti poměřují své znalosti o světě financí s vrstevníky z celé ČR

Jihomoravské děti poměřují své znalosti o světě financí s vrstevníky z celé ČR

Brno, 19. ledna 2022 - Více než 20 tisíc dětí se zapojilo do 11. ročníku Soutěže finanční gramotnost. Od nejmenších školáků až po teenagery na středních školách. V lednu je všechny čekají okresní kola. Ti nejlepší pak mají šanci postoupit přes krajské kolo až do slavnostního finále v budově ČNB. V Jihomoravském kraji se soutěže účastní rekordních 44 škol.

abeceda penez skola

 

V první fázi soutěže se děti musely popasovat s testy, které prověřují jejich finanční gramotnost. Ty jsou rozdělené do tří věkových kategorií. „Tři nejlepší děti z každé kategorie v jednotlivých školách postupují do lednových okresních kol. V nich už budou pracovat v týmu,“ popisuje Marta Gellová, předsedkyně Rady EFPA ČR. Z tisícovky týmů pak do dalšího klání postoupí jen ti nejlepší.

V Jihomoravském kraji se do soutěže zapojilo celkem 44 škol, což je nejvíc v celé zemi. Které týmy si v ostré konkurenci poradí nejlépe, bude jasné 5. února. V loňském ročníku region reprezentovali děti z Vyškova, Hustopečí, Brna-Bystrc a Veselí nad Moravou.

Soutěž Finanční gramotnost připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR. Hlavním partnerem je Abeceda peněz od České spořitelny, což je největší program na finanční vzdělávání dětí v ČR. „Abeceda peněz má mnohaleté zkušenosti s výukou finanční gramotnosti dětí všech věkových kategorií. Věnujeme se jim osobně i prostřednictvím on-line hodin. S pomocí profesionálních pedagogů pro ně vyvíjíme hry, soutěže a další pestré výukové programy,“ popisuje David Hubáček, který má finanční vzdělávání v České spořitelně na starosti. Soutěž finanční gramotnost podle něj už mnoho let pomáhá přivést pozornost veřejnosti k tématu, které je pro budoucnost naší společnosti klíčové. „Vnímáme ji jako další důležitou aktivitu na poli finanční gramotnosti. A proto ji podporujeme,“ dodává.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci