Umístění: Jižní Morava Školství Jihomoravské muzeum ve Znojmě posiluje kreativní vzdělávání a otevírá nové možnosti

Jihomoravské muzeum ve Znojmě posiluje kreativní vzdělávání a otevírá nové možnosti

Znojmo, 21. června 2023 - Téměř šedesát pedagožek a pedagogů ze Znojma a okolí právě úspěšně dokončuje Kurz kreativní regionální výuky. Jihomoravské muzeum ve Znojmě jej v průběhu května a června realizuje s cílem přinést nové impulsy a metody do základních škol v regionu.

jihomoravske muzeum ve znojme

 

Kurz začal formou prezenční přednášky a příkladů dobré praxe kreativního učení. Hlavní koordinátorkou a lektorkou kurzu byla muzejní pedagožka Jihomoravského muzea ve Znojmě Monika Frecerová. Spolu s ní kurz metodicky připravila a lektorovala Marcela Přibylová ze základní školy v Tasovicích a Veronika Králová, která se věnuje interpretaci přírodního dědictví. „Tým odborných pracovníků, kurátorů muzea pak připravil a natočil krátké videolekce pro distanční část kurzu, které rozšířily obecná témata z učebnic o charakteristické aspekty místního regionu,“ doplnila obsah kurzu Monika Frecerová.

Kurz kreativní regionální výuky vznikl ve spolupráci se základní školou v Tasovicích, která poskytla prostor pro pilotní část projektu. Kromě toho se do kurzu zapojily i znojemské základní školy, a to ZŠ JUDr. Josefa Mareše, základní školy na Václavském náměstí, v Jubilejním parku, na ulici Mládeže, na Pražské, v Příměticích, ale i v Prosiměřicích.

Na Kurz kreativní regionální výuky volně navazoval na druhý realizovaný projekt s názvem "Učení/Umění". Tento projekt představil kreativní edukační programy zaměřené na přírodu, historii i mimořádné události a absolvovalo je již bezmála 400 žáků znojemských základních škol.

Obě iniciativy jsou realizovány za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR. Výsledky realizovaných projektů představují významný krok směrem ke kreativnímu přístupu ve vzdělávání a posílení vztahu k rodnému regionu u dětí do 11 let. Jihomoravské muzeum ve Znojmě se i těmito projekty aktivně podílí na rozvoji regionálního vzdělávání a podporuje pedagogy ve využívání moderních metod a přístupů.

Foto: archív Jihomoravského muzea ve Znojmě


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci