Umístění: Jižní Morava Školství Jižní Morava se potýká s úbytkem žáků ve školách

Jižní Morava se potýká s úbytkem žáků ve školách

Brno, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravské krajské zastupitelstvo přijalo dlouhodobý koncept rozvoje vzdělávací soustavy na jižní Moravě. V pondělí to řekl šéf školského odboru krajského úřadu Jiří Janda (ČSSD).

skola3_250

 

Materiál podle něj popisuje, kam by se mělo školství v regionu v příštích pěti letech ubírat. Za největší problém označil materiál příliš mnoho studentů na takzvaných "zakuklených gymnáziích". "Pokud se nám nepodaří upravit místa na nich, pak je zbytečné jakékoliv optimalizace dělat," řekl Janda.

Podle demografických studií dětí na jižní Moravě ubývá. "Během patnácti let jich už nikdy nebude ani tolik, abychom dosáhli současného pětaaosmdesátiprocentního naplnění škol. Z čísel vyplývá, že nedosáhneme ani šedesáti procent obsazenosti," prohlásil Janda.

Řešení je podle Jandy ve změně organizace škol podle oborů. "Je potřeba reagovat na zájem dětí.," řekl. Kraj podle něj hodlá podporovat i rozvoj učebních oborů. "Není ostuda pracovat. Je dobré si připomenout, že existuje rčení o zlatých českých rukách," konstatoval Janda.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci