Umístění: Jižní Morava Školství Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

Hodonín, 24. listopadu 2023 - Nové dílny odborného výcviku získá krajem zřizovaná Integrovaná střední škola Hodonín. Rada kraje ve středu 22. listopadu 2023 rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy na podlimitní veřejnou zakázku „Novostavba dílen Integrované střední školy v Hodoníně“. Jejich výstavbu zajistí brněnská společnost UNISTAV CONSTRUCTION.

dilna tesar truhlar

 

„Díky tomu, že se nám zakázku podařilo vysoutěžit za 61,4 milionu bez DPH, ušetřili jsme celkem 20 procent z předpokládané ceny, tedy víc než 15 milionů korun,“ konstatuje radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. Kraj zvolil způsob zadávání této veřejné zakázky metodou Design&Build – jejím předmětem je tedy jak zhotovení projektové dokumentace pro stavbu a její interiér, tak samotná novostavba dílen. Nové dílny by v areálu školy měly vyrůst ve druhé polovině roku 2025.

Budoucí truhláři a tesaři v současnosti využívají náhradní prostory, které jsou od školy vzdálené přes půl kilometru – nové dílny poskytnou žákům a pedagogům mnohem bližší zázemí přímo v areálu. Školu v tomto školním roce navštěvuje na 570 žáků, učebním oborům tesař a truhlář se věnuje celkem 94 z nich.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci