Umístění: Jižní Morava Školství Nový web pomůže učitelům v boji proti šmejdům

Nový web pomůže učitelům v boji proti šmejdům

Praha/Brusel, 30. května 2014 - Evropská komise spustila nový webový portál, který má za úkol prohlubovat spotřebitelskou výchovu. Portál je určen především učitelům, kteří ho mohou využít při přípravě vyučování nebo při tvorbě a sdílení lekcí se svými žáky. Stránka umožňuje zakládání meziškolních projektů, třeba i s jinými školami v rámci EU.

hrnec smejdi

 

„Na rozsáhlých webových stránkách jsou k dispozici kvalitní výukové materiály v mnoha jazycích. Výhodou je, že materiály jsou i interaktivní,“ komentoval projekt nově zvolený europoslanec Tomáš Zdechovský, který dlouhodobě spolupracuje s neziskovou organizací Generation Europe na propagaci témat v oblasti ochrany spotřebitele.


Stránky slouží především pro spotřebitelskou výchovu a jsou určeny věkové skupině 12-18 let. Mají dospívajícím lidem nabídnout praktické občanské a spotřebitelské znalosti a dovednosti pro skutečný život.

Portál také umožňuje mladým v EU fóru diskutovat své názory a sdílet zkušenosti. V neposlední řadě mohou mladí lidé soutěžit se svou třídou o zájezd do Bruselu. Více informací najdete na www.consumerclassroom.eu/cs. Webový portál je financovaný ze zdrojů Evropské komise.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci