Umístění: Jižní Morava Školství V Bučovicích vzniká nové pracoviště mateřské školy

V Bučovicích vzniká nové pracoviště mateřské školy

materska skola bucoviceBučovice, 5. dubna 2022 – Na nové tři třídy mateřské školy v centru města se mohou těšit rodiče z Bučovic. Největší investicí bučovické radnice v letošním roce je totiž rekonstrukce budovy bývalé obchodní akademie na Komenského náměstí.

 

„Na počátku tohoto roku byla zahájena rekonstrukce jižního a východního křídla budovy, kterou město získalo před několika lety od Jihomoravského kraje. Hlavním cílem je zvýšení kapacity mateřské školy; v přízemí budovy vzniknou tři třídy pro dvaašedesát dětí. Prostory školky včetně její zahrady mají být dokončeny v srpnu. Celá rekonstrukce za téměř 80 milionů korun zahrnuje také vybudování kancelářských prostor v poschodí obou křídel a snížení energetické náročnosti budovy. Hotová má být do konce letošního roku,“ uvedl bučovický místostarosta Jan Růžička.

Investiční akce je spolufinancována z dotačních prostředků. „Městu se podařilo získat dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a z Operačního programu životní prostředí v celkové výši takřka 15 milionů korun,“ upřesnil Růžička.

Potřeba zvýšit kapacitu mateřské školy má více příčin. Všechny však souvisejí se současným i očekávaným růstem počtu obyvatel Bučovic.

„V posledních dvou letech u nás výrazně vzrostl počet nově postavených bytů, což svědčí o rostoucím zájmu o bydlení v Bučovicích. Čtvrť rodinných domů v blízkosti centra vznikne za několik let v rámci revitalizace brownfieldu – areálu bývalých UP závodů. Nicméně aktuální potřeba dalších míst ve školce souvisí také s příchodem uprchlíků z Ukrajiny,“ doplnil Růžička.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci