Umístění: Jižní Morava Školství V Hodoníně vznikne unikátní digitální venkovní učebna

V Hodoníně vznikne unikátní digitální venkovní učebna

Hodonín, 7. listopadu 2022 - Hydrometeorologickou stanici, zelenou stěnu se solární závlahou, projektor napojený na externí kamery a spoustu dalších nejmodernějších vychytávek nabídne digitální venkovní učebna, která vyroste při Základní škole U Červených domků v Hodoníně. Dotaci na tento pilotní projekt schválilo 3. listopadu jihomoravské zastupitelstvo.

hodonin digitalni ucebna

 

Smart venkovní učebna bude unikátní už svým technickým řešením: s variabilní plochou pro výuku, zasunovacím pódiem a posuvnými zástěnami, díky kterým půjdou prostory přizpůsobit různému využití i počasí. „Bude velmi moderní, interaktivní a zároveň udržitelná. Měla by fungovat jako takový show room, kam se můžou jezdit inspirovat i další školy. Děti budou praxí poznávat, jak je důležitá ekologie a výuka bude venku mnohem zábavnější,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Kraj na výstavbu a vybavení učebny přispěje půl milionu korun. „Půjde o dřevěnou konstrukci o rozměrech 10 x 6,5 metru, která bude kvalitně vybavená: třeba multidotykovou interaktivní tabulí s aplikacemi, wi-fi připojením, infračerveným vytápěním, ale zároveň nabídne i propojení s přírodou, třeba jedlou zahradu nebo hnízdící budky pro ptáky s kamerami,“ vyjmenoval náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Nová učebna podle ředitele základní školy Antonína Slezáka výrazně pomůže. „Naši školu loni zasáhlo tornádo a venku nám zničilo všechny prvky pro výuku v přírodě. Máme 550 žáků, 25 tříd a budeme rádi, když nám v letních dnech, kdy je ve třídách horko, poskytne příjemné útočiště. Chceme se v ní zaměřovat na přírodovědu, děti tam budou moct třeba pozorovat ptáčky,“ prohlásil ředitel.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci