Umístění: Jižní Morava Školství V Kyjově vzniká nová střední polytechnická škola

V Kyjově vzniká nová střední polytechnická škola

Kyjov, 14. prosince 2021 - Střední škola automobilní Kyjov a Střední odborné učiliště Kyjov se od 1. ledna 2022 sloučí do Střední školy polytechnické Kyjov, oznámil v pondělí 13. prosince Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu. „Vznikne inovativní centrum technického vzdělávání, které na sebe váže záměr stimulovat novou generaci mladých podnikatelů, kteří by začali s podnikáním na Kyjovsku. Už nyní jsme oslovováni obcemi napříč krajem, které by chtěly náš záměr následovat,“ uvedl Nantl.

svarovani svarec svarecka

Následně náměstek Nantl poděkoval oběma dosavadním ředitelům škol, kteří se o transformaci zasloužili. Ředitelem sloučené školy bude Petr Koiš (dosavadní ředitel SOU Kyjov), jeho protějšek Radek Hladný (dosavadní ředitel automobilní školy) bude jeho zástupcem. Náměstek hejtmana Jiří Nantl při dnešním oznámení ocenil přístup obou ředitelů, ale i dalších aktérů (města Kyjova, Okresní hospodářské komory Hodonín) k přípravě fúze. Dosavadní ředitel automobilní školy Radek Hladný při příležitosti dnešního oznámení převzal ocenění z rukou starosty města Kyjova Františka Lukla.

„Děkuji kraji za možnost, aby Kyjov byl pilotním městem, ve kterém polytechnika vznikne. Vidím v tom veliký přínos pro zvýšení kvality studia, protože moderní technologie žáky efektivně připraví pro jejich budoucí život. Současně mohou být lákadlem pro rodiče, kteří teprve zvažují, jakou nejvhodnější střední školu pro své děti vybrat,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl.

Záměrem je udržení počtu žáků, kterých je dnes zhruba 800. Současně není v plánu zúžit okruh pedagogických pracovníků, kterých je necelá stovka. Do budoucna je plánováno rozšířit i některé další obory. V rámci projektu centra inovativního technického vzdělávání, který je připraven do Integrovaného regionální operačního programu, proběhne modernizace podmínek ve škole a v kraji vznikne první FABlab – otevřená digitální dílna – mimo Brno. Při škole také bude vybudován mikroregionální podnikatelský inkubátor. V plánu je i posilování spolupráce se zaměstnavateli.

„Můžu potvrdit, že probíhají debaty s privátním sektorem o zájem absolventů oboru mechanik plynových zařízení, protože spousta tímto směrem zaměřených firem sídlí v okolí Kyjova. Předpokládáme vznik jednoletého nástavbového oboru,“ dodal Nantl.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript