Umístění: Jižní Morava Školství V Šaraticích dokončili výstavbu druhé etapy nové mateřské školy

V Šaraticích dokončili výstavbu druhé etapy nové mateřské školy

Šaratice, 19. února 2024 - V závěru minulého roku byla zkolaudovaná II. etapa výstavby nové mateřské školy. V Šaraticích tak budou k dispozici celkem 3 samostatná oddělení vždy pro 25 dětí. I. etapa byla uvedená do provozu k 1. 9. 2022. Celková cena za realizaci II. etapy je 24 milionů korun, z toho 18 milionů pokryla dotace.

skola skolka deti ucitelka

 

„Z důvodu velké finanční náročnosti jsme výstavbu školky rozdělili na dvě na sebe navazující etapy. V rámci první etapy jsme dokončili hrubou stavbu celého objektu včetně střechy, společného technologického vybavení, přístupových komunikací a parkovacích míst. To všechno kvůli tomu, abychom mohli co nejdříve užívat jedno nové oddělení a mohli alespoň částečně uspokojit převis v poptávce od rodičů. Za realizaci stavební části II. etapy, nákup základního vnitřního vybavení a pořízení venkovních dětských herních prvků jsme utratili zhruba 24 milionů korun. Z toho bylo necelých 17 milionů z dotace získané rámci Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti, tedy z rozpočtu Ministerstva místního rozvoje, a 1 milion z rozpočtu Jihomoravského kraje. Na letošní rok nám zbývá ještě dokončit terénní úpravy v širším okolí, a hlavně vylepšit venkovní herní plochy. V letošním rozpočtu proto zatím počítám s cca dalším 1 milionem korun,“ uvedl starosta obce Karel Kalouda (KDU-ČSL).

Myšlenka postavit novou školku v Šaraticích přitom není záležitostí posledních let. Situace s nedostatečnou kapacitou předškolního vzdělávání se opakovala více než 20 let.

„Při zápisu dětí se vždy řešilo, koho musíme a koho ještě můžeme přijmout. Přitom původní budova školky se nedala nijak rozšiřovat. Jen jsme ji opravovali, aby v rámci technických i finančních možností co nejvíce splňovala stále rostoucí hygienické požadavky. Dokončením stavby a jejím uvedením do skutečného provozu nabídneme podmínky pro kvalitní předškolní vzdělávání i v posledních letech často diskutovaným dětem, které ještě nepřekročily věkovou hranici 3 let. Protože od zahájení přípravy tohoto projektu se demografická křivka nově narozených dětí přímo v naší obci trochu změnila, tak možná pomůžeme i maminkám v sousedních obcích,“ uzavřel Kalouda.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci