Umístění: Jižní Morava Školství Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

Vyškov, 16. srpna 2023 - Nemocnici Vyškov čeká rozšíření porodnice. Ve stávajících gynekologických ambulancích včetně souvisejících prostor vznikne Centrum přirozeného porodu. V rámci plánované akce se zvýší i standard vybavení lůžkové části a počítá se i s novým zázemím pro ambulantní část oddělení. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 16. srpna.

tehotna zena dite porod

 

„Obdrželi jsme šest nabídek a vybrali tu ekonomicky nejvýhodnější. Vyhrála holešovská firma RAPOS, spol. s r.o., která přišla s návrhem ceny 42,8 milionu korun včetně DPH. Akce by měla být hotová do konce příštího roku,“ uvedl radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. „Vybrali jsme také firmu na technický dozor stavby, který bude provádět INVESTINŽENÝRING a.s. za 348 tisíc korun. O vybavení interiéru se za 1,4 milionu korun postará AMBRA - Group, s.r.o. z Frýdku-Místku.“

Záměr rozšíření porodnice vznikl na základě stoupajícího počtu porodů v Nemocnici Vyškov a v návaznosti na výrazné navýšení požadavků žen na přirozený průběh porodu.

„Zájem o co nejpřirozenější porod se stále zvyšuje. Do vyškovské porodnice se často sjíždí rodičky z širokého okolí, je to právě díky skvělé pověsti tamního oddělení. Nové centrum nabídne nastávajícím maminkám intimnější atmosféru a zároveň co nejbezpečnější průběh porodu,“ komentuje radní pro oblast zdravotnictví Karel Podzimek.

Vyškovská porodnice se už před mnoha lety stala centrem respektujícího porodnictví. Provádí se v ní statisticky nejnižší počet císařských řezů v České republice. Ženu plně podporují ve způsobu porodu, který společně naplánovali. Pyšní se titulem Baby friendly hospital, systémem rooming-in a dlouhodobě spolupracuje i se soukromými porodními asistentkami.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci