Umístění: Jižní Morava Školství Vysoká škola nanečisto? Na PEF MENDELU to jde!

Vysoká škola nanečisto? Na PEF MENDELU to jde!

Brno, 18. listopadu 2014 - Co je to zápočet? Jak zaplatím za jídlo v menze? V čem se liší přednáška od semináře? Odpovědi na tyto otázky budoucích vysokoškoláků nabízí už třetím rokem projekt Výška nanečisto na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Na jeden den si skupinky středoškoláků z celé České republiky i Slovenska mohou vyzkoušet, jak se liší akademická půda univerzity od jejich dosavadních zkušeností ze střední školy.

studenti vysoka skola

 

„Chceme jim přiblížit studentský život, který také často znamená, že mají výuku i odpoledne nebo až do večera, ne jako na střední,“ vysvětlila organizátorka akce Marta Havránková. Projekt Výška nanečisto vznikl před třemi lety v rámci bakalářské práce, která navrhovala, aby si středoškoláci vyzkoušeli univerzitní prostředí na vlastní kůži.

Po ranní registraci čeká účastníky společná přednáška, která se věnuje zajímavým tématům z oblasti ekonomie, marketingu a informatiky. Pak se studenti rozdělí do menších skupin, kdy společně absolvují svůj první oběd v menze. Právě na VŠ se totiž středoškoláci poprvé setkávají s tím, že si peníze vloží na ISIC kartu, pomocí které platí nejen za jídlo, ale například také za kopírování.

Po celý den se zájemcům věnují stávající studenti fakulty, kteří jim zodpovídají otázky ohledně vysokoškolského života. Odpoledne už mají jednotlivé skupiny cvičení dle vlastního výběru. Věnovat se mohou tématům ze světa managementu, financí, marketingu a obchodu nebo informatiky.

Letos si středoškoláci mohou vyzkoušet život na akademické půdě v termínech 28. listopadu a 12. prosince. „V jednom termínu může přijít maximálně sto lidí, zájem je o to velký. Od začátku projektu už Výškou nanečisto prošly tisíce studentů,“ uzavřela Havránková.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci