Umístění: Jižní Morava Školství Žáci stavebních oborů odjeli pomáhat do Mikulčic lidem postiženým tornádem

Žáci stavebních oborů odjeli pomáhat do Mikulčic lidem postiženým tornádem

zaci pomahaji po tornadu studenti jizni moravaBrno, 7. října 2021 - Dvanáct žáků Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy odjelo 4. října na pomoc do tornádem zasažených Mikulčic. Následky živelní pohromy jsou stále znát na veřejných budovách, v obci chybí řemeslníci. Žáci z oborů klempíř, pokrývač, tesař a zedník tam budou pomáhat podle potřeby zhruba do Vánoc.

 

Žáci budou v Mikulčicích fungovat v režimu týden praxe – týden učení ve škole. Při práci bude na jejich bezpečnost dohlížet 3 až 5 mistrů odborného výcviku. Učni pomůžou postavit novou střechu vodárny. Ta původní byla rovná, nová bude sedlová. Vypomůžou i při stavbě 400 m dlouhé hřbitovní zdi. Obec jejich pomoc před nástupem podzimních plískanic vítá, žákům zajistila obědy a večeře, přespat mohou na internátě Integrované střední školy Hodonín.

„Neexistuje lepší reklama na učňovské školství než tahle akce. Budoucí řemeslníci z Bosonoh ukáží, že umí zabrat a pracovat, a ještě se toho v praxi hodně naučí. A hlavně je to tam fakt potřeba. Moc díky,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Tento výjezd považujeme za nesmírně důležitou součást výchovně-vzdělávacího procesu, protože naším cílem je zejména připravit řemeslníky v oblasti stavebnictví, kteří umí a chtějí přiložit ruce k dílu všude tam, kde je to třeba,“ dopnil Jiří Košťál, garant Centra odborného vzdělávání pro stavebnictví Jihomoravského kraje a ředitel SŠSŘ Brno-Bosonohy, p. o.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci