Umístění: Soutěž

Na rozchodnou s Milanem Uhdem

Na rozchodnou s Milanem UhdemVe studiu brněnské televize se právě dotočil film podle autobiografického scénáře Milana Uhdeho vyprávějící o složitém soužití Čechů, Němců a Židů koncem druhé světové války...

Jak a kde volit

volby2008Volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční v pátek 17. října 2008 od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 18. října v době od 8.00 do 14.00 hod.

Závodníci navštívili malé pacienty

Niké a KrtekMotocykloví závodníci Michal Prášek a Karel Abraham 13. srpna navštívili brněnskou dětskou nemocnici. Mladí jezdci nejprve navštívili malé pacienty upoutané na lůžko, kterým rozdali celou řadu dárků a fotografií s vlastnoručním podpisem, a pak se setkali s ostatními dětmi, kterým podepsali desítky čepic, karet a plakátů.

Obálku ozdobí čáp nebo labuť

razítkoChcete poslat originální přání ke svatbě či narození dítěte? Ozdobte obálku netradičním razítkem labutě nebo čápa. Tato neobvyklá razítka můžete získat na dvou jihomoravských poštách. Ke svatbě v Oslavanech na Brněnsku, gratulující k novému přírůstku v rodině pak ve Křtinách na Blanensku. Stačí své přáníčko zalepit do obálky, opatřit ji adresou manželského páru a známkou, vložit do další ofrankované obálky a poslat na adresu „labutí“ či „čapí“pošty.

Liška se skamarádila s dirigentem

Liška BystrouškaTo není chovatel lišek, jak by se mohlo zdát. Přátelství s liškou z brněnské zoo navazuje umělecký šéf Janáčkovy opery Národního divadla Brno a mezinárodně uznávaný dirigent Tomáš Hanus. Janáčkova opera chystá premiéru Lišky Bystroušky, kterou hudebně nastuduje právě on, a proto se rozhodl poznat lišku pěkně zblízka. Trvalo sice delší chvíli, než lištička pana dirigenta akceptovala a nechala jej k sobě přiblížit, nakonec se ale spřátelili.

Kraj chce rozvíjet všechny druhy dopravy

Milan VenclíkBrno je křižovatkou přesahující hranice jihomoravského regionu a rozvinutá a funkční dopravní síť je nezbytným předpokladem pro další rozvoj celé jižní Moravy. O rozvoji dopravní infrastruktury hovoříme s ing. Milanem Venclíkem, 1. náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje...

Tři otázky pro hejtmana

Juránek a křest vlakové soupravyPane hejtmane, co děláte pro záchranu Ondráše?
Co zamýšlí kraj s objekty, které zůstaly po zrušení pohraničních kontrol?
Zrušení Úrazové nemocnice v Brně… Dá se s tím vůbec ještě něco dělat?

Švédi Brno nedobyli

Švédi v BrněBěhem třetího srpnového víkendu si Brno připomnělo 363. výročí vítězství nad švédskou armádou generála Torstensona, která město několik měsíců neúspěšně obléhala. Letošní Den Brna se opět vydařil. Bylo se rozhodně na co dívat – ulicemi za víření bubnů pochodovaly šiky vojáků v dobových kostýmech s mušketami a píkami, k vidění bylo i několik děl či povoz tažený koňmi. Vrcholem byla sobotní stylizovaná bitva, uspořádaná na Zelném trhu.

Strana 1668 z 1671