Umístění: Soutěž

Titul Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje má dva nové držitele

foto jmkBrno, 28. června 2024 – Paní Ludmila Farkašová z Hroznové Lhoty a pan Milan Michna z Brna – uznávané osobnosti tradičního řemesla a noví držitelé prestižního ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje za rok 2024.

SVČ Ivančice získá novou střechu i fotovoltaickou elektrárnu

solar fve panelyIvančice, 28. června 2024 – Rekonstrukci střechy a instalaci solárů, které ušetří miliony za elektřinu, na budově Horizontu – Střediska volného času v Ivančicích 26. června schválili krajští radní. Investiční akce bude stát téměř 35 milionů korun a měla by být hotová v dubnu příštího roku.

Krajští silničáři plánují další stavební akce za 63 milionů

silnice silnicariBrno, 28. června 2024 - Jihomoravští silničáři mohou rozjet výběrová řízení na další dvě stavební akce. Odsouhlasili to krajští radní. Stavební práce se nejspíše do tří měsíců rozjedou na trojkové silnici (III/15278) v Masarykově ulici v Modřících a na dvojkové silnici (II/384) v Brně, konkrétně v ulici Obvodové.

Tišnovská nemocnice modernizuje prostory pro následnou rehabilitační péči

tisnov nemocnice rehablilitaceTišnov, 28. června 2024 - Rada Jihomoravského kraje schválila zadávací řízení na veřejnou zákazku, která má určit zhotovitele stavebních prací v areálu tišnovské nemocnice. V následujících dvou letech by tam měl modernizací projít prostor Odborného léčebného ústavu v jižním křídle nemocnice.

Svatováclavské hody ve Vémyslicích získaly speciální status

svatovaclavske hody zdroj jmkVémyslice, 28. června 2024 - Jihomoravský kraj se může pochlubit dalším záznamem na seznamu kulturních pokladů. Svatováclavské hody ve Vémyslicích schválili krajští radní pro zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury. „Tento krok nejenže potvrzuje jedinečnost a význam těchto hodů, ale také zdůrazňuje jejich roli v uchovávání kulturního dědictví moravskokrumlovského regionu,“ vysvětlil krajský náměstek pro kulturu František Lukl.

Šampion bílých vín z mezinárodní soutěže Oenoforum 2024!

Oenoforum 2024 600x400Slavkov, 26. června 2024 – Dvoudenní hodnocení vín v prezentačních prostorách konírny slavkovského zámku určilo výsledky 18. ročníku Oenoforum – Czech International Wine Competition. Nejlepším bílým vínem se stal moravský Tramín červený a k tomu naše vína přidala ještě 6 vítězů kategorií. Dva Championi pak putují na Slovensko a jeden do Moldavska.

S hledáním závad elektrického vedení budou pomáhat drony a umělá inteligence

dron eg.dHustopeče, 24. června 2024 - Automatické drony při inspekcích elektrického vedení a následné vyhodnocování těchto kontrol pomocí umělé inteligence testuje ve svém provozu distributor EG.D, člen skupiny E.ON. Technici společnosti nejdříve vytvoří pomocí manuálního letu 3D model elektrického vedení velmi vysokého napětí. Následně tuto trasu nahrají do dronu, který po trase automaticky létá a pořizuje stovky snímků. Ty pak vyhodnocuje umělá inteligence, která hledá případné poruchy, a navíc se na základě získaných dat učí odhalovat další souvislosti.

Kraj podpoří dobrovolné hasiče 45,5 miliony Kč

hasic hasici pozoarBrno, 24. června 2024 – Stavby nebo rekonstrukce požárních zbrojnic nebo pořízení cisternových automobilových stříkaček. 24 obcí v Jihomoravském kraji využije peníze z dotací na zajištění zázemí nebo odpovídajícího vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů. Peníze kraj rozděluje díky spolufinancování v rámci dotačního programu MV-GŘ HZS ČR „Účelové investiční dotace pro jednotky SDH obcí“.

Strana 2 z 1671