Umístění: Společnost

Kraj chystá ústavní stížnost proti NSS, který zakázal horkovod Dukovany - Brno

Dukovany-vb250Brno, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní ve čtvrtek doporučili zastupitelstvu schválit ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které znemožnilo výstavbu horkovodu z jaderné elektrárny Dukovany do Brna. Řekl to radní David Macek (KDU-ČSL).

V Lednici odstartovala rozsáhlá rekonstrukce zámecké jízdárny

lednice-zamecka_jizdarna-zakladni_kamen250Lednice, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Politické špičky Jihomoravského kraje, ministerští úředníci a místní zastupitelé zahájili ve čtvrtek symolickým poklepáním na základní kámen rekonstrukci zámecké jízdárny v Lednici na Břeclavsku. Během půldruhého roku z ní vyroste za 375 milionů korun kulturní, vzdělávací a společenské centrum.

Anonym ohlásil v letovické škole bombu, policie evakuovala desítky lidí

poplasne_volani0Letovice, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý pachatel oznámil bombu v základní škole v Letovicích na Blanensku, odkud policie evakuovala desítky lidí. Podezření se nepotvrdilo, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Dal si několik piv a rumů a sedl za volant, jízdou pak na sebe upozornil policisty

Alkohol-panakVyškov, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Bezmála dvě promile alkoholu nadýchal jednatřicetiletý muž, kterého ve čtvrtek ve Vyškově přistihla za volantem policie. Sdělila to Alice Navrátilová z vyškovské policie.

Vrcholem domácího šampionátu atletů mají být soutěže oštěpařů

osteparka250Vyškov, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Mistrovství České republiky atletů, které v sobotu a v neděli hostí Vyškov, je jednou z posledních šancí nominovat se na evropský šampionát do Helsinek nebo přímo na olympijské hry do Londýna. Představitelé české atletiky o tom hovořili ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze.

Žena z Hodonínska měla u platebních karet PIN kódy, zloděj jí ukradl desetitisíce

bankomat-vyberHodonín, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Policie pátrá po zloději, který ukradl šedesátileté ženě na Hodonínsku peněženku a prostřednictvím platebních karet jí vybral z účtu takřka třicet tisíc korun. Lidé by neměli mít PIN kódy napsané u karet, řekla ve čtvrtek krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Ilona Csáková: Syn Daniel mi změnil život

csakovaDSC_8761-250Brno, 14. června 2012 - Jedno z nejšťastnějších životních období nyní zažívá populární zpěvačka Ilona Csáková. Její život se podle jejích slov obrátil zcela naruby, a změn to v poslední době byla opravdu pořádná porce! Svatba, přestěhování na jižní Moravu, narození syna Daniela a nyní i očekávání druhého dítěte – upřímně, která žena by si to nedokázala představit?

Soud odročil případ exstarostky Terezína, jež měla zavinit zadlužení obce

soud-KladivoHodonín, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Okresní soud v Hodoníně odročil ve čtvrtek hlavní líčení s bývalou starostkou Terezína Miroslavou Vykydalovou, kterou obžaloba viní z toho, že se kvůli ní obec zadlužila a dostala do exekuce. Řekla to mluvčí soudu Lucie Kopečková.

Policie dopadla zloděje, který v Tišnově ukradl kovové díly za 100 tisíc Kč

PoutaTišnov, 14. června 2012 (MEDIAFAX) - Z krádeže se bude zpovídat devětačtyřicetiletý zloděj, který v Tišnově na Brněnsku ukradl firmě litinové díly za téměř 100 tisíc korun. Není to jediný čin, který má na svědomí, informoval brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jihomoravský kraj oceněn za „nejlépe organizovaný systém veřejné dopravy“

autobusy-KORDIS_250Praha, 14. června 2012 – Společnost MasterCard ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a Sdružením Czech Top 100 zveřejnila výsledky unikátního projektu MasterCard česká centra rozvoje.

Strana 432 z 1333