Umístění: Společnost

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (12. června)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 12. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji znovu zlevnily

Benzin-tankovaniBrno, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot opět snížily, litr naturalu je za 37,31 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zlevnil o 21 haléřů a prodává se za 37,31 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 22 haléřů na 36,47 Kč za litr.

Hokejisté Olomouce získali útočníka Švaňhala z HC Komety Brno

hokej2Olomouc, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Hokejový útočník Ondřej Švaňhal se na dvě sezony s roční opcí upsal prvoligové Olomouci, kam přestoupil z Komety Brno. Hanáci o tom informovali na oficiálních internetových stránkách klubu.

V Břeclavi odstartoval cykloběh proti drogám, účastníci urazí 1300 km

cykliste-silnicni-250Břeclav, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Občanské sdružení Řekni drogám ne odstartovalo v pondělí v Břeclavi desátý Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Účastníci urazí 1300 kilometrů za 12 dní a minou 41 měst Čech i Moravy, informoval David Mahovský z břeclavské radnice.

Český tým basketbalistek opustily před kvalifikací na olympiádu čtyři hráčky

basket4Praha, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek vyřadil po nedělním přípravném zápase s Austrálií z osmnáctičlenného kádru pro kvalifikaci na olympijské hry v Londýně čtyři hráčky. Z týmu vypadly Michaela Uhrová, Kateřina Křížová, Michala Hartigová a Zora Jílečková, informuje Martin Peterka z ČBF.

Policisté na Znojemsku vykázali násilníka z domu, vrátil se a prokopl dveře

domaci_nasili250Znojmo, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Až tři roky vězení hrozí dvaačtyřicetiletému muži, který v okolí Hrušovan na Znojemsku ohrožoval manželku s rodinou. I když byl na 10 dní vykázaný z domu, vrátil se a prokopl dveře, sdělila v pondělí znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Boskovice: Soukromníky nechtěná socha Boženy Němcové bude před školou

bozena_nemcova-socha-boskovice250Boskovice, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Boskovičtí radní našli nové místo pro třímetrovou sochu Boženy Němcové, kterou museli loni uklidit do depozitáře. Po úpravách okolí ji necháme o prázdninách znovu vztyčit před základní školou v Sušilově ulici, řekla v pondělí místostarostka města Jaromíra Vítková (KDU-ČSL).

Zloději okradli důchodkyni v Boskovicích

senior-okradeny250Boskovice, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Jako pracovníci energetické společnosti se představili dva zloději u rodinného domu důchodkyně v Boskovicích na Blanensku. Po jejich odchodu chybělo ženě 35 tisíc korun, informovala v pondělí policejní mluvčí Iva Šebková.

Policie v Drnovicích dopadla dvojici, ta poničila věci v obci a historický kamenný kříž

pest250Drnovice, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Škodu okolo 35 tisíc korun způsobili dva dvacetiletí vandalové, kteří v Drnovicích na Blanensku poškodili koše a lavičky, jeden z nich také historický kamenný kříž u Kunčiny Vsi. Policie je dopadla, řekla v pondělí policejní mluvčí Iva Šebková.

Jižní Morava se potýká s úbytkem žáků ve školách

skola3_250Brno, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravské krajské zastupitelstvo přijalo dlouhodobý koncept rozvoje vzdělávací soustavy na jižní Moravě. V pondělí to řekl šéf školského odboru krajského úřadu Jiří Janda (ČSSD).

Strana 433 z 1330