Umístění: Společnost

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (9. června)

kuzel250Brno, 9. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji klesla na 9,1 procenta

nezamestnanost2_250Brno, 8. června 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se míra nezaměstnanosti v květnu proti dubnu snížila o čtyři desetiny procentního bodu na 9,1 procenta. Vyplývá to ze statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ČR, kterou ministerstvo zveřejnilo v pátek.

Policie objevila ve stodole v Hrubé Vrbce tajný sklad munice z 2. světové války

granatHrubá Vrbka, 8. června 2012 (MEDIAFAX) - Policisté objevili v Hrubé Vrbce na Hodonínsku tajný sklad munice z druhé světové války. Pětačtyřicetiletý muž, který náboje a třaskaviny sbíral, skončil po čtvrteční explozi dělostřeleckého granátu těžce zraněný v brněnské nemocnici, řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.

První festival nabídne Hradologie 2012 na hradě Veveří – soutěžte o lístky!

hradologie2-250Brno, 8. června 2012 - Již čtvrtý ročník multižánrového festivalu Hradologie se uskuteční v období od 29. června do 25. srpna 2012. Organizátoři festivalu Vás v tomto ročníku vždy ve dvou dnech zavedou na čtyři historicky a architektonicky atraktivní místa, mezi něž patří hrad Veveří, zámek Kunštát na Moravě, zámek Valtice a zámek Slavkov u Brna - Austerlitz.

Hradologie 2012: Moravské památky již počtvrté rozezní hudební maraton

hradologie-logoBrno, 8. června 2012 - Již čtvrtý ročník multižánrového festivalu Hradologie se uskuteční v období od 29. června do 25. srpna 2012. Organizátoři festivalu Vás v tomto ročníku vždy ve dvou dnech zavedou na čtyři historicky a architektonicky atraktivní místa, mezi něž patří hrad Veveří, zámek Kunštát na Moravě, zámek Valtice a zámek Slavkov u Brna - Austerlitz.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (8. června)

Dopravni-zacpa-2Brno, 8. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

V Telnici proběhly volby do parlamentu mladých

telnice-volby_mladych250Telnice, 7. června 2012 - Na přelomu května a června 2012 byly v Telnici vyhlášeny volby do Telnického parlamentu mladých. Občané obce Telnice starší 13-ti let měli možnost hlasovat o složení sedmičlenné skupiny mladých osobností, která bude v budoucnu nejenom hájit zájmy a vznášet inspirativní nápady mladých obyvatel této obce, ale především se aktivně podílet na jejich realizaci.

V Hrubé Vrbce na Hodonínsku vybuchla muži v rukou munice z války

granat-vybuch_v_ruce250Hrubá Vrbka, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - V Hrubé Vrbce na Hodonínsku ve čtvrtek odpoledne vybuchla pětačtyřicetiletému muži v rukou munice pocházející s největší pravděpodobností z druhé světové války. Mluvčí hasičů Jaroslav Haid řekl, že třaskavina explodovala v památkově chráněné historické kamenné stodole.

Lékárnice, které prodávaly narkomanům léky na výrobu pervitinu, jsou souzeny

lekarna-recept-leky-vydej250Břeclav, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Okresní soud v Břeclavi zahájil ve čtvrtek hlavní líčení s Blankou Grycovou a Sylvou Kolleovou, lékárnicemi z Pohořelic, které podle obžaloby ve velkém obchodovaly s léky proti nachlazení, ze kterých bylo možné vyrobit 28 kilogramů pervitinu za bezmála 30 milionů korun.

Ze dvou bytů v Boskovicich ukradl zloděj peníze a věci v hodnotě 60 tisíc korun

zlodej-noc250Boskovice, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Škodu skoro 60 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který vykradl dva byty v Boskovicích na Blanensku. Sdělila to policejní mluvčí Iva Šebková.

Strana 435 z 1330