Umístění: Společnost

FC Zbrojovka odehraje před návratem do ligy maximálně osm přípravných duelů

1FC_Brno-Zbrojovka-travnik250Brno, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Fotbalisté Zbrojovky Brno absolvují v přípravě před návratem do Gambrinus ligy maximálně osm přípravných duelů, v červenci se pak vydají na herní soustředění do Rakouska. Klub o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

Vandal poničil na Vyškovsku pět osobních aut

vandalismus-auto-poskrabane250Otnice, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Policie hledá pachatele, který v Otnicích na Vyškovsku poničil pět zaparkovaných osobních vozidel. Vznikla škoda přes 40 tisíc korun, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Iva Šebková.

Hasiči ve čtvrtek definitivně ukončí střežení požářiště v Bzenci

bzenec-hasici_v_lese250Bzenec, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Ve čtvrtek dopoledne ukončí hasiči dozor nad spáleništěm Bzenecké doubravy na Hodonínsku. Dohodli se na tom šéfové jihomoravského Hasičského záchranného sboru a vedení podniku Lesy České republiky ze Strážnice, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (7. června)

dopravni-uzavirka1Brno, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Jan Husák: Komunisté by o restitucích neměli hlasovat, církvi majetek sami ukradli

kostel10iii36vb-250Brno, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Poslanec Jan Husák (TOP 09) vyzval ve středu poslance KSČM, aby se v parlamentu zdrželi hlasování o zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými obcemi. Jsou podjatí, řekl Husák s tím, že KSČM je přímou nástupkyní KSČ, která v 50. letech církve o majetek okradla.

V Oboře Sokolnice byla otevřena nová naučná stezka

Sokolnice-naucna_stezka_2130-250Sokolnice, 6. června 2012 - Ve středu 6. června se v Oboře Sokolnice slavnostně otevřela nově zbudovaná naučná stezka. Obora Sokolnice slouží především k terénní praktické výuce studentů Mendelovy univerzity v Brně. Chována je zde tlupa daňčí zvěře a nově několik jedinců jelena Dybowského.

Narkoman odsouzený k domácímu vězení demoloval obecní úřad

rozbite_okno250Křižanovice, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Devětadvacetiletý muž odsouzený k domácímu vězení rozbíjel ve středu ve tři hodiny ráno pod vlivem drog vstupní skleněné dveře obecního úřadu v Křižanovicích na Vyškovsku. Když s řáděním skončil, šel se sám udat, řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Břeclav opravuje nevzhledný prostor u kina, poslouží kulturním akcím

Breclav_pred_kinem250Břeclav, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Necelých 227 tisíc korun investovala břeclavská radnice do úpravy prostoru před kinem Koruna, na kterém by se od července měly pravidelně konat kulturní akce. Rozhodli jsme se nevzhledné místo s plechovými budkami věnovat kultuře, řekla ve středu Eliška Windová z břeclavské radnice.

Falešný sanitář obral v Ráječku osmdesátiletou stařenku o šest tisíc korun

duchodkyne-penize250Ráječko, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý podvodník převlečený do červeného obleku sanitáře zdravotní záchranné služby obral o šest tisíc korun osmdesátiletou ženu z Ráječka na Blanensku. Stařence namluvil, že potřebuje ihned zaplatit pokutu za dopravní nehodu, řekla ve středu policejní mluvčí Iva Šebková.

FK Ústí nad Labem nezískal prvoligovou licenci, mezi elitu se vrací Brno a Jihlava

fotbal_nohy250Praha, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Až čtvrtý celek tabulky II. fotbalové ligy Zbrojovka Brno se vrací mezi prvoligovou elitu společně s druhým týmem soutěže FC Vysočina Jihlava. Rozhodlo o tom středeční jednání ligového shromáždění Fotbalové asociace České republiky (FA ČR), které neudělilo licenci vítězi Ústí n.L. a třetímu Sokolovu.

Strana 436 z 1330