Umístění: Společnost

Dvojice s kočárkem okrádala na Hodonínsku prodavačky a barmanky

penezenka_prazdna250Hodonín, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Až dvouleté vězení hrozí třicetileté ženě a o šest let staršímu muži, kteří nejméně v osmi případech kradli v obchodech a barech v Hodoníně a Veselí nad Moravou. Hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník v úterý řekl, že žena s sebou vozila i kočár s dítětem.

Likvidace požáru Bzenecké doubravy po šesti dnech hašení končí

bzenec-hasici_v_lese250Bzenec, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Likvidace lesního požáru Bzenecké doubravy na Hodonínsku je před koncem. Hasiči předpokládají, že poslední doutnající ohniska se jim podaří zlikvidovat během úterý nebo středy, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Během Noci kostelů se veřejnosti na jižní Moravě otevře 148 svatostánků

kostelPetrov250Brno, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Brněnská diecéze nabídne veřejnosti v pátek 1. června k nočním prohlídkám 148 kostelů, chrámů a svatyní. Sdělila to mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová s tím, že ve většině jihomoravských svatostánků připravili duchovní doprovodný program.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (29. května)

dopravni_uzavirka-vb1-leto250Brno, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Pohonné hmoty v Jihomoravském kraji zlevnily

Benzin-tankovani3Brno, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot opět snížily, litr naturalu je za 37,65 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Letošní český Oscar pro architekty putuje do Brna za záchranu fary v Klentnici

Areal_Cafe_Fara-Klentnice_GrandPrix2012-250Klentnice, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - Prestižní Národní cenu architektů v soutěži Grand Prix 2012 získal za projekt areálu Café Fara v Klentnici architekt Marek Jan Štěpán z brněnského Atelieru Štěpán. Ocenění mu v květnu udělila Obec architektů.

Cyklista v Hrušovanech nad Jevišovkou nadýchal tři a čtvrt promile alkoholu

Policie-dopravn-2Znojmo, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - Policie odhalila v Hrušovanech nad Jeviškou na Znojemsku dvaačtyřicetiletého cyklistu s třemi promile alkoholu v krvi. Znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová v pondělí řekla, že policie zjistila alkohol také u dvou mužů za volantem.

Vandal zničil na Blanensku pomník, na Vyškovsku zase kradl zloděj na hřbitově

vandalismus-nahrobek_poniceny250Kunčina Ves, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý vandal poškodil pomník u obce Kunčina ves na Blanensku. Jak v pondělí řekla policejní mluvčí Iva Šebková, v Rousínově na Vyškovsku zase zloděj sebral z hrobu sochu a mramorovou desku.

FC Zbrojovka Brno stále myslí na účast v první lize

1FC_Brno-Zbrojovka-travnik250Brno, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - Přestože fotbalisté Zbrojovky Brno skončili ve druhé nejvyšší soutěži na nepostupovém čtvrtém místě, stále ještě mohou přemýšlet nad účastí v příštím ročníku Gambrinus ligy. Podle sportovního ředitele klubu Zdeňka Kudely by totiž dva týmy umístěné před Brnem nemusely dostat výjimku.

Brněnští plavci na Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu

Plavec-znakBrno, 28. května 2012 - Během minulého týdne proběhlo v maďarském Debrecenu plavecké Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu. Původně se měla tato vrcholná mezinárodní akce uskutečnit v belgických Antverpách, ale kvůli finančním problémům byl tento evropský šampionát přesunut do Maďarska.

Strana 440 z 1326