Umístění: Společnost

V Oboře Sokolnice byla otevřena nová naučná stezka

Sokolnice-naucna_stezka_2130-250Sokolnice, 6. června 2012 - Ve středu 6. června se v Oboře Sokolnice slavnostně otevřela nově zbudovaná naučná stezka. Obora Sokolnice slouží především k terénní praktické výuce studentů Mendelovy univerzity v Brně. Chována je zde tlupa daňčí zvěře a nově několik jedinců jelena Dybowského.

Narkoman odsouzený k domácímu vězení demoloval obecní úřad

rozbite_okno250Křižanovice, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Devětadvacetiletý muž odsouzený k domácímu vězení rozbíjel ve středu ve tři hodiny ráno pod vlivem drog vstupní skleněné dveře obecního úřadu v Křižanovicích na Vyškovsku. Když s řáděním skončil, šel se sám udat, řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Břeclav opravuje nevzhledný prostor u kina, poslouží kulturním akcím

Breclav_pred_kinem250Břeclav, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Necelých 227 tisíc korun investovala břeclavská radnice do úpravy prostoru před kinem Koruna, na kterém by se od července měly pravidelně konat kulturní akce. Rozhodli jsme se nevzhledné místo s plechovými budkami věnovat kultuře, řekla ve středu Eliška Windová z břeclavské radnice.

Falešný sanitář obral v Ráječku osmdesátiletou stařenku o šest tisíc korun

duchodkyne-penize250Ráječko, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý podvodník převlečený do červeného obleku sanitáře zdravotní záchranné služby obral o šest tisíc korun osmdesátiletou ženu z Ráječka na Blanensku. Stařence namluvil, že potřebuje ihned zaplatit pokutu za dopravní nehodu, řekla ve středu policejní mluvčí Iva Šebková.

FK Ústí nad Labem nezískal prvoligovou licenci, mezi elitu se vrací Brno a Jihlava

fotbal_nohy250Praha, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Až čtvrtý celek tabulky II. fotbalové ligy Zbrojovka Brno se vrací mezi prvoligovou elitu společně s druhým týmem soutěže FC Vysočina Jihlava. Rozhodlo o tom středeční jednání ligového shromáždění Fotbalové asociace České republiky (FA ČR), které neudělilo licenci vítězi Ústí n.L. a třetímu Sokolovu.

Ve Šlapanicích se muž zřítil ze střechy, do nemocnice jej vezli v kritickém stavu

zachranna_sluzba_sanita-detail01-250Šlapanice, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Sedmapadesátiletý zaměstnanec zemědělského družstva ve Šlapanicích u Brna se vážně zranil poté, kdy ve středu dopoledne spadl během práce z třímetrové střechy.

Ve Znojmě vypadl mladík z okna, vrtulník jej v kritickém stavu přepravil na kliniku

Zachranky-vrtulnik-3Znojmo, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - S vážnými zraněními bojuje na brněnské klinice o život mladý muž, který ve Znojmě v úterý odpoledne vypadl z okna. Ve středu to řekla mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová s tím, že stav mladíka byl v době převozu na kliniku kritický.

Silné stroje v akci: Kamenolom v Mokré hostí veletrh těžařské techniky

expo-mokra-2012Brno/Mokrá, 5. června 2012 - Vápencový kamenolom Mokrá společnosti Českomoravský cement se 5. června po dvou letech opět proměnil v místo, na které se sjeli odborníci těžebního průmyslu nejen z naší republiky, ale i zahraničí, aby předvedli své novinky. V tento den Těžební unie totiž zahájila již 9. ročník Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (6. června)

dopravni_uzavirka-vb3-leto250Brno, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Poslanci odhlasovali novelu Lisabonské smlouvy, může nás stát až 350 mld. korun

eura-zachranny_kruh250Praha, 5. června 2012 (MEDIAFAX) - Poslanecká sněmovna v úterý dala souhlas k ratifikaci změny Lisabonské smlouvy, která upravuje záchranný mechanismus eurozóny. Pokud se Česká republika rozhodne přijmout euro, bude muset odvést do Bruselu zhruba 40 miliard korun a dalších 310 miliard mít připravených ve formě záruk.

Strana 440 z 1333