Umístění: Společnost

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (1. června)

Dopravni-zacpa-2Brno, 1. června 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Noc kostelů zpřístupní útroby unikátních varhan v kostele ve Vranově nad Dyjí

Vranov_n_D-kostel_Nanebevzeti_Panny_Marie250Vranov nad Dyjí, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Pohled do útrob varhan a zároveň i možnost si na starobylý hudební nástroj zahrát umožní církev lidem, kteří přijdou v pátek v noci do románsko-gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí. Řekl to duchovní správce vranovské farnosti Marek Dunda.

Znojmo chce umravnit řidiče na předměstích osmi novými radary

rychlostni_radar250Znojmo, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Znojemští radní nechali tento týden v ulicích instalovat osm nových radarů, které mají umravnit rychle jezdící řidiče. Radnici přišly nákup a montáž přístrojů na půl milionu korun, řekl ve čtvrtek starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Soud odročil proces s exstarostou Vyškova Piňosem

soud-KladivoVyškov, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Vyškovská soudkyně Zdeňka Kalová ve čtvrtek odročila kvůli výslechu svědků na konec června hlavní líčení s bývalým starostou Vyškova Jiřím Piňosem (ČSSD). Obžaloba jej viní z porušení povinností při správě cizího majetku, kterého se měl dopustit jako manažer Jihomoravských pivovarů.

Zloděj ukradl v rodinném domě v Kuřimi přes 300 tisíc korun

zlodej-lup2-250Kuřim, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Více než 300 tisíc korun sebral neznámý pachatel, který se vloupal do rodinného domu v Kuřimi na Brněnsku. Ve čtvrtek to řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Soutěž o 10 lístků na open air festival Vyškov Beer Rock Paradise III

kapely-arakain250Vyškov, 31. května 2012 – V sobotu 16. června proběhne v areálu Vyškovského pivovaru již 3. ročník úspěšného rockového festivalu Vyškov Beer Rock Paradise. Těšit se můžete na porci skvělé rockové muziky v podání rockových legend – Arakain, Doga, Seven, Sagittari, Final Fiction, Mandragora (SK), Fall a Prey, Silent Hill, Velká Morava, Bixley.

Soutěž o lístky na koncert Tomáše Kluse, který v Tišnově zahraje pro UNICEF!

klus1-250Tišnov, 31. května 2012 - Příjemnou zábavu a zároveň příležitost pomoci nabízí již čtvrtý ročník charitativního multižánrového hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF. Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako právě Hudbou pro UNICEF.

Na D1 na Vyškovsku havaroval kamion, místo nehody je průjezdné

kamion-kola01Vyškov, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Hasiči zasahovali ve čtvrtek dopoledne na 219. kilometru dálnice D1 ve směru na Kroměříž, kde havarovalo nákladní vozidlo. Nehoda nijak výrazně provoz nezkomplikovala, řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Pohřešovaný muž z Hodonínska byl nalezen mrtvý, spáchal sebevraždu

mrtvy250Hodonín, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Policie ukončila pátrání po osmadvacetiletém muži z Hodonínska, kterého hledala od minulého týdne. Našli jsme jej mrtvého, případ prověřujeme jako sebevraždu, sdělil ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Týden na kole představil novou trasu Stezky železné opony

stezka_zelezne_opony01_Christian_Schrefel250Brno, 30. května 2012 - Stezka železné opony / EuroVelo 13 byla hlavním tématem letošní mezinárodní cyklojízdy s názvem Týden na kole, kterou v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole organizovala Nadace Partnerství.

Strana 441 z 1330