Umístění: Společnost

Europoslankyně pomáhá na jižní Moravě žonglováním udržovat seniorům kondici

ruka-senior-micek250Brno, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Senioři v domovech důchodců na jižní Moravě a na Vysočině si mohou procvičit společně paměť na seminářích, které pro ně pořádá dobrovolnická organizace vedená europoslankyní Zuzanou Brzobohatou (ČSSD).

Ministerstvo životního prostředí: Kormorán už nebude zákonem chráněný

kormoran_ve_vode250Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Ministerstvo životního prostředí podalo do meziresortního řízení novelu vyhlášky vyškrtávající kormorána velkého ze seznamu ohrožených druhů. Ve středu to řekl jihomoravský kandidát ODS na hejtmana Jiří Crha, který byl jedním z iniciátorů úředního tažení proti chráněným lovcům ryb.

Hasiči ukončili zásah v Bzenci, požár způsobil 30miliónovou škodu

hasici-bzenec-odjezd250Bzenec, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Škodu okolo 30 milionů korun způsobil požár lesa u Bzence na Hodonínsku, u kterého se vystřídalo na 1500 hasičů ze 250 jednotek. Hasiči ukončili ve středu dopoledne zásah a předali místo Lesům České republiky, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

ČOI zabavila v tržnici Hatě padělky za 380 600 korun

padelky_textil-ilustracni01_250Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) a příslušníci Cizinecké policie ČR zabavili při rozsáhlé kontrolní akci v tržnici Hatě na hranici s Rakouskem celkem 211 kusů padělku. Cena originálních oděvů a galanterie představuje 380 600 korun, informuje ve středu web ČOI.

V Tišnově se bude již tradičně hrát pro UNICEF

hudbouprounicef2012_250Tišnov, 30. května 2012 - Příjemnou zábavu a zároveň příležitost pomoci nabízí již čtvrtý ročník charitativního multižánrového hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF. Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako právě Hudbou pro UNICEF.

Břeclav se potýká s nedostatkem míst ve školkách, zřídí nové třídy

Skolka250Břeclav, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - V Břeclavi není dostatek míst v mateřských školách zřizovaných městem, do kterých se přihlásilo 319 dětí. V současnosti je přijatých 164 z nich, u dalších 33 bude město rozhodovat o výjimce, řekla ve středu Eliška Windová z břeclavské radnice s tím, že radnice hodlá zřídit také nové třídy.

Obce se proti hazardu musí bránit samy, ombudsman marný boj s vládou ukončil

automat250Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Ani po vyčerpání všech možností se ombudsmanovi Pavlu Varvařovskému nepodařilo sjednat v parlamentu nápravu při povolování sázkových her provozovaných prostřednictvím videoterminálů, které ministerstvo financí povoluje v rozporu s loterijním zákonem a obecně závaznými vyhláškami obcí.

Břeclavská módní přehlídka z druhé ruky pomůže postiženým dětem

modelka-brunetka_250Břeclav, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Svaz tělesně postižených a Adra spolu s městem Břeclav uspořádají módní přehlídku z druhé ruky. Část výtěžku připadne postiženým dětem, část na humanitární činnost Adry, sdělila v úterý hlavní pořadatelka akce Bohuslava Kolínková.

U Vyškova havaroval opilý řidič, na místě musel zasahovat vrtulník

Zachranky-vrtulnik-2Vyškov, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval u havárie osobního vozidla u Vyškova. Dva lidé se těžce zranili, dvaačtyřicetiletý řidič nadýchal přes 2,5 promile, informovala ve středu policejní mluvčí Iva Šebková.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (30. května)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Strana 446 z 1334