Umístění: Společnost

Přes dálnici D1 se postaví nové koridory pro migraci zvěře

dalnicevb-250Praha, 25. května 2012 - Ministerstvo životního prostředí se s resortem dopravy dohodlo na výstavbě nových ekoduktů přes dálnici D1. Obě instituce připravily generální dohodu o realizaci a podmínkách v rámci celé budoucí modernizace dálnice D1.

Hoří Bzenecká Doubrava, 35 hasičských sborů bojuje druhý den s ničivým živlem

ohen3Bzenec, 25. května 2012 (MEDIAFAX) - Pětatřicet jednotek hasičů bojuje v pátek druhý den s ničivým požárem zhruba 600 hektarů borového lesa mezi Bzencem, Vracovem, Vacenovicemi a Ratíškovicemi na Hodonínsku. Oheň se nedaří zvládnout, uhašená místa znovu rozfoukává vítr, řekl operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Ve Šlapanicích u Brna spadl člověk do žumpy

studna250Šlapanice, 25. května 2012 (MEDIAFAX) - Záchranáři z tří hasičských sborů vytáhli v pátek ráno člověka, který spadl ve Šlapanicích u Brna do žumpy. Sdělil to operační důstojník hasičů s tím, že sanitka jej pak převezla do nemocnice.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (25. května)

dopravni_zacpa-3Brno, 25. května 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Rozsáhlý požár lesa na Hodonínsku hasí 29 sborů, vrtulníky i letadlo

Haseni-2Bzenec, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Devětadvacet hasičských sborů se snaží zdolat rozsáhlý požár lesa, který vypukl ve čtvrtek odpoledne u turistické základny Litner mezi Bzencem a Ratíškovicemi na Hodonínsku. Kouř byl během dne vidět ze vzdálenosti až 35 kilometrů.

Při havárii tří aut u Hustopečí na Břeclavsku se zranili čtyři lidé

nehoda-auto-rozbite_sklo250Hustopeče, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Čtyři lidé se zranili ve čtvrtek večer při srážce tří osobních automobilů u Hustopečí na Břeclavsku. Sdělil to operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Lidé našli v Břeclavi pod mostem zaklíněnou mrtvolu neznámého muže

reka-mesto250Břeclav, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Lidé našli ve čtvrtek večer v řece Dyji v Břeclavi mrtvolu asi sedmdesátiletého muže. Podle lékaře se senior utopil ve středu, policisté však totožnost mrtvého neznají, řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Po odhalení lži o útoku na chlapce cítí břeclavští Romové úlevu i vztek

rom-pohled250Břeclav, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Úlevu, vztek i křivdu cítí Romové v Břeclavi po překvapivém rozuzlení případu vymyšleného útoku na patnáctiletého chlapce. Média by měla věnovat pozornost tomu, jaká to byla kachna a co všechno způsobila, řekla vedoucí břeclavské pobočky IQ Roma servis Karolina Rejlková.

Policisté objasnili loupež na Hodonínsku, pachatel přiznal další dva činy

policie-dvere_auta_pomahat_a_chranit250Hodonín, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí pětadvacetiletému Slovákovi, který v Moravském Písku na Hodonínsku přepadl benzinovou čerpací stanici. Muž se přiznal k dalším dvěma loupežím, řekl ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Plameny zachvátily nad ránem rodinný dům v Lysicích na Blanensku

hasici-auta250Lysice, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - V Lysicích na Blanensku vypukl ve čtvrtek nad ránem požár rodinného domu. Zasahovalo proti němu pět jednotek, informoval operační důstojník hasičů.

Strana 450 z 1334