Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Baťův kanál odemknou 1. května

Baťův kanálTak jak už je léta tradicí, bude plavební sezóna na Baťově kanálu zahájena slavnostním Odemykáním 1. května tentokráte v přístavišti ve Veselí nad Moravou. Od 13:00 je pro návštěvníky nachystán zábavný program, ve kterém nemůžou chybět okružní plavby. Dále bude probíhat dětská diskotéka, vystoupení mažoretek a k dispozici bude o oblíbený skákací hrad.

O Ořechov se svedou těžké boje

Ořechov 1945Brno/Ořechov, 15. dubna 2009 - Vzpomínkové oslavy 64.výročí bitvy, která na sklonku druhé světové války umožnila osvobození Brna, chystají fanoušci vojenské historie na poslední dubnový víkend v Ořechově u Brna a jeho okolí.

Miss Roma ČR 2009

Miss RomaJiž devátý ročník volby královny krásy Miss Roma ČR 2009 se uskuteční dne 18.4.2009 v kulturním domě Horní Valy v Hodoníně.

Na Horňácku proběhne pátý košt O krála slováckéj klobásky

Košt klobásek(Velká nad Veličkou) Zdá se, že natrvalo našel své místo i termín jeden z návštěvnicky nejatraktivnějších a nejlákavějších koštů v republice, jakým je na moravsko-slovenském pomezí  košt klobásek. Jelikož do soutěže přispívají svými vzorky i „klobáskáré“ ze Slovenska, Maďarska a  Polska, tak má košt příchuť i mezinárodní.

RYBA DOMÁCÍ připlouvá do Znojma

ryba domácíV rámci konání tradičních velikonočních trhů ve Znojmě proběhne v pátek 10. 4. 2009 v době od 10:00 do 15:30 moderovaná show věnovaná českým sladkovodním rybám zaštítěným jednotnou značkou RYBA DOMÁCÍ. Návštěvníci budou netradiční formou seznámeni především se zdravotními benefity, které konzumace rybího masa přináší. Zájemci budou moci ochutnat pochoutky ze sladkovodních ryb, které pro ně připraví  profesionální šéfkuchař Petr Stupka.
V českých kuchyních se ryby téměř neobjevují a fakt, že každý Čech sní ročně pouhých 1,5 kg sladkovodních ryb, je alarmující (v EU je tento průměr více než 5 kg).

Kam v dubnu Ivančicích

IvančiceDen Země v Ivančicích, Tradiční slet čarodějnic, Velikonoční dílny.

Den Země v Ivančicích - soutěže, hry, vědomostní kvíz, pokus o nejvyšší „kelímkovou“ stavbu a mnoho dalších aktivit vás čeká 22. dubna při oslavě Dne Země. Slavit budeme společně s firmou EKO KOM v dvorní části budovy Městského úřadu v Ivančicích. K tomuto tématu byla vyhlášena výtvarná soutěž s názvem „Krásná a zranitelná planeta Země“, do které se zapojili žáci místních i okolních škol. Jejich práce budou po vyhodnocení vystaveny od 2. do 15. května v Památníku A. Muchy v Ivančicích.
Všichni jste srdečně zváni. Středisko volného času Ivančice

Na den koně zamiřte na prvního máje do Kyjova

Den koněNa letošní prvomájové dopoledne připravilo občanské sdružení 3K (Klub kyjovských koňáků) pro všechny milovníky a obdivovatele koní i pro všechny ostatní Den koně. Celý program zahájí slavnostní průvod městem, který vyjde v 9 hodin od Jančovy hospody v Nětčicích, projde Komenského ulicí na náměstí a pak do parku, kde se uskuteční vlastní program, který bude upřesněn v průběhu dubna na zvláštních plakátech. Kromě „koňského programu“ čeká na diváky také hudební produkce skupiny ŠuFa.

Součástí programu bude i vození dětí, ale i dospělých na koních a další atrakce, které připraví klienti Terapeutické komunity Krok. Svůj stánek budou mít v parku také jezdecké potřeby paní Lenky Piruchové z Horního Němčí, takže zájemci si zde budou moci zakoupit vybavení pro koně i jezdce
a dárkové předměty s koňskou tématikou.

Slavnostní zahájení sezóny na zámku ve Slavkově u Brna

Krásy jižní MoravyJiž brzy se otevřou brány zámku Slavkov – Austerlitz široké veřejnosti. Zámeckou sezónu slavnostně zahájí ve čtvrtek 26. března 2009 v 15:30 hodin vernisáž výstavy fotografa Petra Knötiga s názvem Krásy jižní Moravy. Petr Knötig je v současné době mluvčí Nejvyššího soudu v Brně a fotografování se věnuje již 12 let. Součástí vernisáže bude módní přehlídka a aukce šperků. Mj. se také návštěvníci vernisáže mohou těšit na svatební šaty od návrháře Miloslava Michaela Knota.
 Na výstavu Petra Knötiga naváže výstava fotografií z provincie Utrecht, která bude současně probíhat v druhé části galerie OK. Výstava fotografií provincie Utrecht má za cíl představit provincii Utrecht (Nizozemské království) a také spolupráci s Jihomoravským krajem (Česká republika)....

Strana 53 z 56