Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Dýňová slavnost a vinný podzim v dolnorakouském Land um Laa

Dýňová slavnost a vinný podzim v dolnorakouském Land um Laa

Land um Laa, Weinviertel (Rakousko), 6. září 2012 – region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na víkend od pátku 14. do neděle 16. září hned dvě zajímavé slavnosti, jež se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi nebo s přáteli. Jedná se o tradiční „Dýňovou slavnost“ ve vesničce Hanfthal a slavnost  „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu.  

Hanfthal1-250

 
Dýňová slavnost v Hanfthalu u Laa

Tradiční Dýňová slavnost, která se letos uskuteční již po dvanácté, je každý rok připravena tak, aby program po celé dva dny 15. a 16. září zaujal nejen dospělé návštěvníky ale i děti. Originální „Dýňové postavičky“ tzv. „Bluza-Figuren“ ozdobí nejen celou vesničku Hanfthal, ale i malebnou vinnou uličku „Brunn-Beri“. Pro děti bude mimo jiné připravena jízda na ponících nebo malování a vyřezávání dýní. Vedle rozmanitých produktů z dýní budou návštěvníci moci ochutnat i první letošní burčák nebo produkty z technického konopí té nejvyšší kvality, kterými je vesnička Hanfthal vyhlášená.

Hanftal-Bluzafest2012_468

Vstup na slavnosti je po oba dva dny zdarma a v případě nepřízně počasí bude připraven bohatý program v originální starodávné stodole. Podle motta „Chutné, vydatné a zdravé“ budete mít možnost mimo jiné ochutnat i speciality z vařené prasečí hlavy, lahůdky z dýní nebo technického konopí, burčák a čerstvé ovocné šťávy. Káva, domácí moučníky, bar a vinotéka tuto rozsáhlou nabídku doplňují.  

A pokud byste si z této slavnosti chtěli vzít i nevšední vzpomínku domů, tak máte možnost si vybrat ze specialit či originálních dárků v krámku „Bauernladen“. Program začíná v sobotu 15. 9. ve 14 hodin, následující den už od 9.30 hodin.

Vinný podzim ve Falkensteinu – Slavnost  „Víno – Umění – Kultura“
Milovníci vína jsou znalci a požitkáři. Tento názor se odráží i v oblasti Laa a okolí. Lidé, kteří zde žijí, usilují o harmonii a ctí tradice – protože vědí, že tyto jsou pro dobré víno stejně důležité jako slunce a správná poloha.

Falkenstein_468

Užívejte si dobrého vína, tradičních pochoutek a nechte se okouzlit tradičními zvyky a kulturou. Více než 40 vinných sklípků Vás očekává s jedinečnou kulinářskou a kulturní nabídkou pro celou rodinu. Těšit se můžete na romantickou noc v osvětlené sklepní uličce v pátek 14. září od 19 hodin, na jedinečné pochoutky (každá vinařská rodina má své vlastní domácí speciality), hudbu, výstavy ve sklípcích, bohatý program, vyjížďky starodávným traktorem, ukázky starodávných řemesel, hrací koutek pro děti a mnohem více. V sobotu začne program od 13 hodin, v neděli od 12 hodin.

Více informací najdete na www.landumlaa.at, www.hanfthal.at a www.falkenstein.gv.at.

red

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci