Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na jižní Moravě má vzniknout více míst pro parkování karavanů

Na jižní Moravě má vzniknout více míst pro parkování karavanů

Brno, 13. října 2021 - Karavaning se stává stále víc populárnějším způsobem cestování. Covid zvedl zájem o tuzemskou dovolenou, jihomoravské kempy zaznamenaly zvýšený nápor karavanů. Krajští radní proto chtějí rozšířit zázemí pro tento nový směr turistiky a schválili dotační program „Rozvoj turistické infrastruktury Jihomoravského kraje – Karavanové stání“.

karavan prives

 

Cílem dotačního projektu je podpořit vznik nových karavanových stání pro obytné automobily i obytné přívěsy, a to včetně terénních úprav. Žadatelem mohou být vlastníci nebo provozovatelé kempů a rekreačních areálů, které umožňují stání obytným automobilům a obytným přívěsům a vlastníci pozemků vhodných k vytvoření těchto stání.

Celkově bylo na projekt vyčleněno 2,5 milionu korun. Minimální částka podpory je 50 tisíc korun, nejvyšší 250 tisíc korun. Spoluúčast musí být alespoň 50 % uznatelných výdajů. Za předpokladu, že by byl projekt podpořen i z Národního programu podpory Cestovního ruchu, postačuje spoluúčast 25 % (25 % dotace JMK, 50 % Národní program podpory CR).

„Přenocování v karavanech umožňuje flexibilitu a svobodu na cestách. V poslední době stoupá počet těchto karavanových turistů, a proto vnímáme potřebu parkování tohoto druhu navýšit. Tím, že je financování podmíněno spoluúčastí ze strany žadatele, jsme omezili případy, kdy by byly finance využívány neefektivně na místech, kde nejsou tolik potřeba,“ uvedl František Lukl, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci