Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na tradiční farmářské trhy zamiřte i letos do Újezdu u Brna

Na tradiční farmářské trhy zamiřte i letos do Újezdu u Brna

Brno, 12. září 2023 - V sobotu 16. září uspořádá Újezd u Brna Farmářské trhy, které tradičně patří do pravidelně připravovaných akcí Kulturně školské komise ve spolupráci s městem. Příprava trhů začíná s několikaměsíčním předstihem a je organizačně poměrně náročná. V minulosti se nám dařilo každoročně rozšiřovat nabídku regionálních potravin například o vynikající domácí paštiky a další oblíbené pochutiny. Své produkty zde prezentuje mnoho místních drobných živnostníků.

farmarske trhy ovoce zelenina

 

Ochutnat mohou návštěvníci mimo jiné vynikající domácí chléb, dezerty, perníky, med, víno, burčák, sýry, uzenářské výrobky nebo vegetariánské speciality. Na své si také obvykle přijdou milovníci ručně vyráběné keramiky či květin.

„Společné setkání místních obyvatel napříč všemi generacemi při dobrém jídle, víně, burčáku či vynikající kávě je hlavním cílem, pro který Farmářské trhy město každoročně pořádá. Jde o velmi vydařenou akci, kterou navštěvuje přes půl tisíce obyvatel,“ uvedla starostka města Újezd u Brna Marie Kozáková (KDU-ČSL).

V letošním roce je připraveno 25 stánků a další zájemci ze strany producentů různých produktů a specialit se nám hlásí ještě v tyto dny. Jako doprovodný program vystoupí harmonikářka Tereza Kniežová-Škrháková. Pro děti je připraveno malování na obličej, tetování, dílničky a jízda na koňském povozu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci