Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Nehažte plavky do žita

Nehažte plavky do žita

Léto končí, vodní radovánky ne!
Teplé letní počasí pomalu končí a koupání pod širým nebem téměř odzvonilo. Nemáte – li doma vyhřívaný bazén či neplánujete – li podzimní dovolenou v Karibiku, nemusíte zoufat – přinášíme vám několik tipů, jak si užít vodních radovánek, i když rtuť teploměru klesne jen na několik stupňů nad nulou. V následujícím přehledu uvádíme seznam jihomoravských aquaparků a krytých bazénů, kde si můžete do sytosti užít koupání, i kdyby venku už padalo listí či sněžilo...

Akvaparky

 

 

Aquapark Vyškov

Aquapark Vyškov leží 20 kilometrů východně od Brna a nejlépe se do něj dostanete po dálnici D1, se sjezdem na dvěstětřicátém kilometru. Aquapark je rozdělen na venkovní a vnitřní část, obsahující množství vodních atrakcí. Základem je pětadvacetimetrový bazén s hodinovou kapacitou 120 osob, kde si můžete pořádně zaplavat. Když si budete chtít po náročném plaveckém výkonu odpočinout a ulevit unaveným svalům, žádný problém – z bazénu máte přístup do vířivky, kam se vejde až 5 osob, tedy v klidu celá vaše rodina. Jiným způsobem relaxace, který si můžete vybrat, je pravá finská sauna. Několik desítek minut v horké páře a poté skok do bazénku se studenou vodou je jen pro otrlejší povahy, ale pocitu, který budete prožívat ještě hodinu poté, se jen tak něco nevyrovná. Pravý ráj zvláště pro děti pak nabízí tzv. „sekce atrakcí“ s podvodním osvětlením. Na ploše více než 300 m2 jsou masážní lavice, probublávající vzduchový rošt, divoký kanál, vodní chrlič, dětský vodní hřib i bazének pro nejmenší děti. Samozřejmostí jsou také dva tobogány o délce 40 a 90 metrů.
Ceny jsou přiměřené nabídce služeb, dospělý zaplatí za hodinový pobyt 65 Kč, rodinné vstupné (max. 4 osoby) vyjde na necelé dvě stovky za hodinu. Vícehodinové vstupné je pochopitelně výhodnější. Areál je v provozu od 8 do 20 hodin, podrobné informace a případné změny naleznete na www.bazenvyskov.cz. Kontakt: Aquapark, Sportovní ulice 752/5, 682 01 Vyškov.

Městské lázně Boskovice

U městských lázních Boskovice je znát, že před třemi lety prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Na návštěvníky zde čeká novotou zářící klasická „pětadvacítka, kde si mohou zaplavat v jedné ze čtyř drah. Kromě plaveckého bazénu je zde samozřejmě i bazén rekreační, vybavený vířivkami, chrliči vody, divokou vodou a perličkovou lázní. Komu by přece jen byla zima, může se jít na chvíli pořádně ohřát do parní komory. Milovníci rychlosti se oproti tomu určitě projedou po tobogánu plném zákrut, který je do bazénu vyvrhne až po dlouhých šedesáti metrech. Základní hodinové vstupné pro dospělého činí 60 Kč, pro děti do osmnácti let o 20 Kč méně; vstupné do relaxační části s infrasaunou a vířivkou je o 30 Kč dražší.
Kontakt: Městské lázně, Sušilova 75, 680 01 Boskovice, www.sluzbyboskovice.cz/pb.htm

Plavecký areál Kuřim

Pokud jste z Kuřimi či jejího okolí, máte vyhráno – zaplavat si i v zimě můžete ve zdejším plaveckém areálu. Krytý bazén je standardní velikosti 25 metrů, pozor ovšem na nepravidelnou otevírací dobu: Út a Čt 18:00 – 21:00, St 16:00 – 20:00, Pá 15:00 – 21:00, o víkendu 13:00 – 19:00 hod.
Kontakt: Blanenská 1082, 664 34 Kuřim, www.kurim.cz/bazen.html

Hotel HAPPY STAR Znojmo

Hotel Happy Star ve Znojmě se nezvykle rozhodl zpřístupnit svůj krytý bazén a wellnesscentrum nejen svým hostům, ale i široké veřejnosti, a vypadá to, že vsadil na dobrou kartu. Za lidové ceny od 70 Kč/hod. (děti platí polovinu) si můžete zaplavat v bazénu či zkusit vířivku, parní kabinu, saunu, fittness, masáže a solárium.
Kontakt: Hnanice 111, Znojmo, 669 02, www.hotelhappystar.cz

Plavecký bazén Nová Ves

Tři kilometry západně od Oslavan se v Nové Vsi nachází sportovní areál, kde si kromě sportu ve víceúčelové hale s umělým povrchem můžete též zaplavat v krytém bazénu s teplotou vody dosahující příjemných 28°C. Otevírací doba je Po – Pá 14:00 – 21:00, o víkendu 10:00 – 21:00, avšak s dvouhodinovou polední přestávkou. Za vstupné dáte 40 Kč, děti 20 Kč.
Kontakt: Sport – bar Caffé, Nová Ves, 66412, www.picollo.cz

Plavecký bazén Hustopeče

Pokud vyrazíte do Hustopečí, nemusíte zamířit jen za ochutnávkami místních vín, ale můžete si i skočit zaplavat do zdejšího plaveckého areálu. Přes léto je v provozu venkovní koupaliště s vodními atrakcemi, v sychravějších ročních obdobích se musíte spokojit s krytým bazénem, klasickou „pětadvacítkou“, děti se pak vyřádí v menším osmimetrovém bazénku. Otevírací doba je nepravidelná (Po – Pá 6:00-8:00, Út a Čt 14:00 – 21:00, Ne 14:00 – 19:00), výše vstupného potěší – dospělí zaplatí za hodinu 30 Kč, děti do 10 let 25 Kč.
Kontakt: Brněnská 50, 693 01 Hustopeče, www.hustopece-city.cz


Brněnské plavecké stadiony


Kraví hora

Moderní a teprve před několika lety dostavený areál ze skla, betonu a oceli leží nedaleko centra Brna téměř na samotném vrcholu Kraví hory. Díky svému umístění je z něj dobře vidět jak na Špilberk, jednu z městských dominant, tak i na Žlutý kopec. Uvnitř můžete využít ke koupání hned dva bazény – 25 metrový a menší 15 metrový, kromě nich je přístupná též parní komora či vířivka. Kapacita haly je 165 lidí, přístupná je ve všední dny od 6 do 22 hodin, o víkendu pak od 8 do 21 hodin. Vstupné pro dospělého činí 60 Kč, resp. 70 Kč, přijdete – li po 15. hodině či o víkendu, pro děti do 15 let a důchodce 40 Kč, děti do šesti let pak neplatí nic. Pokud si budete chtít zarelaxovat ve vířivce či páře, bude vás to stát rovnou padesátikorunu.

Kometa

Stadion „za Lužánkami“ je největším brněnským plaveckým stadionem. Samotný bazén má délku 50 metrů při maximální hloubce 5 metrů a zaplavat si zde můžete hned v osmi drahách. Slogan „u nás si zaplavete jakéhokoliv počasí“ je rozhodně pravdivý, neboť voda má vždy kolem příjemných 26°C, i kdyby se venku ženili všichni čerti. Bazén je vhodný zejména pro kondiční plavání, pro maminky s dětmi a malé plavce je určen dětský bazének s hloubkou o něco větší než jeden metr. Pro odrostlejší rošťáky je pak určena skluzavka „KAMIKADZE“, akrobati zase mohou předvést své kreace na skokanském prkně, oboje však jen o víkendech. Budete – li si během plavání chtít dopřát něco na zub, můžete rovnou v plavkách navštívit „mokrý“ bufet umístěný vedle bazénu, ovšem jen, pokud jste si do plavek schovali dost peněz…Vstupné do bazénu není časově omezeno, v závislosti na době vstupu a věku zaplatíte mezi 50 až 90 korunami, poté ovšem můžete plavat libovolně dlouho. Otevřeno je denně od 6 do 22 hodin, o víkendech od 8 do 20. Kromě bazénu se v areálu nachází i posilovna, tělocvična a solárium.
Kontakt: PS Kometa, Sportovní 4, Brno, www.kometaps.cz

Ponávka

Další z plaveckých areálů blízko středu města se nachází na Ponávce. Objekt prošel v roce 2001 kompletní rekonstrukcí, zaplavat si můžete ve 25 metrovém bazénu, který je vhodný i pro neplavce. Ceny za hodinový vstup začínají na 40 Kč pro dospělého, děti do 10 let platí polovinu, zvýhodněni jsou také senioři, pro které činí vstupné 25 Kč.
Kontakt: Ponávka 3a, 602 00 Brno – Zábrdovice, www.lazne-brno.cz

 

Co by kamenem...

Vodní kouzla lázní Therme Laa

Báječný vodní svět vás čeká i kousek za rakouskými hranicemi. Stačí se vydat do malebného lázeňského městečka Laa an der Thaya, ležícího v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích jen padesát minut jízdy z Brna. Termální lázně a wellness zařízení Therme Laa – Hotel & Spa **** Superior jsou po celý rok zárukou aktivního odpočinku a příjemné relaxace včetně saunování a různých zkrášlujících, sportovních i relaxačních programů. Vnitřní bazény s termální vodou, obrovský saunový svět na ploše 1500 m2, nabízející procedury se solí, medem, mlékem, čokoládou a také aromatickou saunu, to vše můžete okusit, když vás chlad zažene z venkovního bazénu pod střechu! K tomu ještě fitness s kardiozónou, masážní programy, termální kino, solária, bezplatné hřiště na beachvolejbal, restaurace a bary, zimní zahrada, vinotéka a spousta dalších míst k odpočinku. Ve všech prostorách termálních lázní a hotelu se domluvíte česky. Lázně mají i internetové stránky v češtině http://www.therme-laa.at/xxl/_lang/cs/index.html.

 

Therme Laa


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+1 #6 2009-08-19 20:24
Citace:
odpověď na otázku, kolik lehátek je zdarma k dispozici v Therme Laa = 600.
Citovat
 
 
+1 #5 2009-06-18 10:13
V Therme Laa je 600 lehátek.

Pokud je zařazena soutěž v novinách, ověřte, prosím funkčnost adresy, kam si přejete posílat odpovědi, protože adresa , uvedená v novinách není k dispozici.

Zdravím Vás a hodně dobrých tipů.
Citovat
 
 
+1 #4 2009-06-16 20:50
Zdarma k dispozici v Therme Laa je 600 lehátek.
Citovat
 
 
+2 #3 2009-06-12 13:34
odpověď je 600
Citovat
 
 
0 #2 2009-06-12 11:47
Therme Laa
Citovat
 
 
+1 #1 2009-06-11 19:48
odpověď na otázku, kolik lehátek je zdarma k dispozici v Therme Laa = 600.
Citovat