Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Putování Malovaným krajem zavede návštěvníky do Podluží

Putování Malovaným krajem zavede návštěvníky do Podluží

Brno, 29. dubna 2024 – První květnovou sobotu se uskuteční výlet Putování Malovaným krajem a tím tak startuje sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů Podluží a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 7 z celkových 12 výletů přímo organizuje.

vino vinobrani hrozny vinice

 

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková, Partnerství, o.p.s. Pro návštěvníky Krajem vína je oblast Podluží zatím neobjevená. V okolí Moravské Nové Vsi najdete nové a neokoukané cyklostezky a trasy, které vás zavedou na všechny světové strany. Podluží je krajem nejen vína, ale i přírodních krás. Podluží je regionem, jehož tvář po tisíciletí formovaly vody Dyje a Moravy. Vyznačuje se lužními lesy, rovinatějšími polohami se svahovými vinicemi a teplým suchým klimatem. Během putování návštěvníci moci ochutnat místní speciality přímo z rukou vinařů v archaických sklepních uličkách.

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Ve Velkých Bílovicích svůj historický sklep otevře Vinařství Dalibora Osičky, který v České republice patří k průkopníkům tzv. bezzásahových vína – známá jako vína naturální. V Josefově sklep otevře usměvavá Andulka Winery – vnučka s dědečkem. Společně kombinují dědovo zkušené oko, jež dohlíží na vinice a úrodu, a Aniččinu hlavu plnou nových nápadů, které ve sklepě mění v plejádu chutí a vůní. Ty pokračují i na talíři. Mamka s babičkou umí ty nejlepší buchty, jemnou paštiku i poctivý řízek.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se v Moravské Nové Vsi na Náměstí republiky před úřadem městyse v sobotu 4. května od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli, který je v Moravské Nové Vsi ve sklepní uličce Výmol, bude připravený doprovodný program ve spolupráci s vinařským spolkem Vinaříčci, který připravují svůj festival Moravská v růžové. Vinařky a vinaři - Vinařství Tomanovi, Víno Vája, Vinařství Fila, Kruté víno a Vinařství Mackových vám nabídnou k degustaci celou svou škálu ze své produkce vín. Jako hudební doprovod zahraje CM Husaři.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci