Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Rodiny se setkaly v Šiklově mlýně

Rodiny se setkaly v Šiklově mlýně

Nepřízeň počasí, velký zájem malých soutěžících, mexické klobouky, kovbojové a indiáni, Michal Nesvadba v obležení svých fanoušků, malování na tváře… Taková byla atmosféra zatím největší akce projektu Rodinné pasy, která proběhla 16. srpna ve Westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem.
Již podruhé se v areálu westernového městečka, přímo stvořeném pro malé kovboje a indiány, uskutečnil kombinovaný program plný soutěží a cen pro děti. Projekt Rodinné pasy nabízí již více než dva roky nejen zajímavé slevy, ale také zábavu a různá setkání. Tentokrát si dali dostaveníčko zástupci ze tří lokalit, které nabízejí rodinám možnost ušetřit finanční prostředky díky slevovým kartám. Na akci přijely rodiny z krajů Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Svoje dovednosti si vyzkoušely také děti Ústeckého kraje. A program stál opravdu za to!

Šiklův mlýn

 

V areálu westernového městečka návštěvníci soutěžili v akčních disciplínách, přitom Rodeo aréna patřila pouze programu Rodinných pasů a soutěžím ve střelbě z kuše nebo luku nebo správně mířícím tomahavkem. Ve vedlejší části areálu se proháněli lovci, kovbojové, Mexičané nebo indiáni na koních. Děti se těšily především na oblíbenou jízdu na elektrickém býku. Mohly si také zaskákat na trampolínách či skákacím hradě, zastřílet si ze vzduchovky nebo z luku. Legraci zažily i při „malování obličeje v tepee. Mezi divácky nejzajímavější vystoupení na pódiu patřil hudební doprovod skupiny Pozdní sběr a nadšení vyvolal zvláště Michal Nesvadba, který své příznivce potěšil i autogramiádou. Večer bylo pro otrlé děti a rodiče připraveno Mexické divadlo, následoval ohňostroj, Street disco a Tequila party. Zlatým hřebem večera bylo Akční noční divadlo v režii pyrotechniků Šiklova mlýna, které rozzářilo celou okolní krajinu.
Ceny vítězům soutěží v průběhu akce předávala Marie Cacková za Jihomoravský kraj společně s prvním náměstkem hejtmana Olomouckého kraje ing. Pavlem Horákem. Velký zájem vyvolala soutěž o vstupenky, umožňující rodinám s dětmi dostat se do areálu Šiklova mlýna zdarma. Proběhla poprvé a přišlo celkem 540 odpovědí. Pro účastníky projektu Rodinné pasy platila padesátiprocentní sleva na vstupné, pro ostatní byla připravena přímo na místě registrace. Setkání v Šiklově mlýně se zúčastnilo přibližně 1500 lidí.
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci