Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Science centrum VIDA! rozšíří nabídku pro nejmenší návštěvníky

Science centrum VIDA! rozšíří nabídku pro nejmenší návštěvníky

Brno, 14. prosince 2023 - Pestřejší nabídku především pro nejmenší dětské návštěvníky a rozšíření vzdělávací funkce expozice – to si kraj slibuje od projektu revitalizace dětského science centra VIDA! v Brně. Celý záměr přijde na 38,2 milionu, přičemž Jihomoravský kraj přispěje částkou 7,3 milionu korun. O podpoře kraje rozhodlo ve čtvrtek 14. prosince zastupitelstvo. Nejvíce – celkem 70 procent – pokryje dotace z Integrovaného regionálního programu ve výši 25,5 milionu korun. Další část (5,5 milionu) by měl poskytnout stát prostřednictvím Národního plánu obnovy.

dite vedec zkumavka

 

„Chceme především těm nejmenším návštěvníkům centra nabídnout více exponátů a poskytnout nové možnosti, na kterých se děti budou vzdělávat. Přibude více edukativních prvků se zaměřením na smyslové a poznávací funkce. Modernizací expozice vznikne specializovaná sekce především z oblasti polytechnického, přírodovědného a společenského vzdělávání,“ říká krajský radní Jiří Hlavenka. Snahou je vytvořit inspirující prostředí pro rozvoj cílových skupin, kterými jsou děti do 2 let, děti v předškolním vzdělávání a žáci v mladším školním věku, a provázat ho s ostatními částmi expozice.

Všechno proběhne formou postupné celkové obnovy stávajícího prostoru dětské expozice v letech 2024 až do roku 2027. „Kvalitní vybavení dětské sekce budou využívat také mateřské a základní školy k doplnění své výuky. Tato spolupráce přispěje ke zvýšení kvality a nabídky vzdělávání nejen v Brně, ale i v jeho širokém okolí a dalších přilehlých regionech,“ dodává Hlavenka.

VIDA! science centrum vzniklo v roce 2013, jeho provozovatelem je příspěvková organizace kraje Moravian Science Centre Brno. Jen v minulém roce 2022 do centra zavítalo více než 180 tisíc návštěvníků a letošní počet návštěvníků bude určitě vyšší – loňský údaj v návštěvnosti byl totiž překonaný už v průběhu léta.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci