Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet V Hodnoníně se uskuteční tradiční Jihomoravské dožínky

V Hodnoníně se uskuteční tradiční Jihomoravské dožínky

Hodonín, 26. srpna 2020 - Již za několik dní, v neděli 30. srpna, se v Hodoníně uskuteční Jihomoravské dožínky. Celodenní program oslav konce sklizně se bude odehrávat na několika místech – na Masarykově náměstí, staré tržnici i v prostoru za Masarykovým muzeem u ramene Staré Moravy. Dožínkovou neděli zahájí dopoledne mše svatá s poděkováním za úrodu a otevření jarmarku. Ten bude zaměřený na tradiční řemesla a regionální produkty.

hodonin klas dozinky

 

Odpolední program začne u Galerie výtvarného umění řazením průvodu, který projde po Národní třídě na Masarykovo náměstí. Tam a v jeho nejbližším okolí se budou odehrávat hlavní události dožínkového dne.

Kromě jarmarečních stánků s občerstvením a výrobky budou k zhlédnutí výstavy zemědělské techniky, požární techniky i chovatelské výstavy s hospodářskými zvířaty. Představí se i minipivovary, vinaři a další producenti z regionu.

Hlavní program se uskuteční na Masarykově náměstí, druhé pódium s doprovodným programem a stánky bude ve dvoře tržnice. V odpolední části programu předají zástupci kraje a agrární komory ceny v soutěži regionálních potravin a ocení mistry rukodělné výroby. Dožínkový program vyvrcholí podvečerním vystoupením Vojenského uměleckého souboru Ondráš a jeho Ondrášovským putováním.

Kromě Jihomoravského kraje, města Hodonína a hodonínského domu kultury jsou pořadateli a hlavními partnery dožínek Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín a Asociace soukromého zemědělství Hodonín. Na přípravě dožínek se však podílí kolem dvou desítek organizací a spolků, i mnoho dalších jednotlivců.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci