Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet V Němčičkách se začalo lyžovat, zatím však pouze na umělé hmotě

V Němčičkách se začalo lyžovat, zatím však pouze na umělé hmotě

Němčičky, 28. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Navzdory úplné absenci sněhu na jižní Moravě se v neděli 27. listopadu po poledni rozjel vlek v lyžařském areálu v Němčičkách na Břeclavsku. Sezonu zahájíme velkou burzou sportovních potřeb a lyžováním na umělé hmotě, řekl v sobotu vedoucí areálu Jaroslav Stávek.

lyzarka-250

 

"Každý víkend budeme spuštět vleky ve 13 hodin," upřesnil. Lyžaři se podle něj budou muset zatím spokojit s jízdou po umělém plastovém koberci. "Na umělé zasněžování zatím nejsou podmínky. Teploty ani v noci neklesají pod nulu," řekl Stávek.

Lyžařský areál v Němčičkách na Břeclavsku je shodou okolností nejníže položeným lyžařským svahem ve střední Evropě. Nadmořská výška areálu mezi vinohrady je 180 metrů nad mořem, délka svahu je 350 metrů. Na dojezdu vleku postavili provozovatelé 21 metrů dlouhý dopravníkový pás, zajišťující rychlejší výuku malých dětí. Základním podkladem je umělá hmota, která umožňuje lyžování i při nepříznivých sněhových podmínkách. Na umělé hmotě pak během sezony leží přírodní nebo technický sníh.

Sjezdovku zasněžují v případě příznivého počasí provozovatelé sněhovými děly a pravidelně ji upravují rolbou. Obsluhu vleku zajišťují nově turnikety. Kvůli své dobré dostupnosti si nenáročný svah oblíbili zejména rekreační lyžaři z Brna a děti.

Ostatní lyžařské areály na jižní Moravě - ve Filipově údolí a radějovské Štepnici na Hodonínsku, zatím čekají na mrazivé počasí, které provozovatelům umožní začít s výrobou technického sněhu.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci