Umístění: Společnost Zajímavosti Benefiční večer pomůže dokončení rekonstrukce Odstrčilovy vily v Kloboukách u Brna

Benefiční večer pomůže dokončení rekonstrukce Odstrčilovy vily v Kloboukách u Brna

Klobouky u Brna, 27. května 2022 - Odstrčilova vila v Kloboukách u Brna je místo, které pomáhá osobám se sníženou soběstačností, zejména seniorům. Rekonstrukce vnitřních prostor skončila před rokem a ještě čeká na své obnovení fasáda a přilehlá zahrada. Diakonie BETLÉM pro tyto účely pořádá 16. 6. 2022 benefiční večer v zahradě s názvem Klobouky v Kloboukách, pomocí kterého chce peníze na dokončení rekonstrukce získat. Návštěvníky čeká kulturní program, bohaté občerstvení a veselé zážitky v krásné zahradě s výhledem na město Klobouky.

vila rekonstrukce benefice

 

Odstrčilova vila je krásná secesní vila, kterou Diakonie BETLÉM užívá pro poskytování sociálních služeb již od roku 1990. Od srpna 2020 do dubna 2021 zde proběhla výrazná rekonstrukce vnitřních prostor a výstavba výtahu. Nyní je na řadě oprava fasády a úpravy v okolí. Aktuálně je ve vile poskytována odlehčovací služba poskytující pomoc rodinám dlouhodobě pečujícím o své blízké.

Odlehčovací služba je poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, nebo věku a potřebují každodenní péči druhé osoby. Cílem odlehčovací služby je umožnit pečující osobě v případě potřeby převzetí dočasné péče o blízkou osobu. Pečující tak získá čas potřebný na odpočinek s jistotou, že je o jeho blízkého postaráno. V Odstrčilově vile je k dispozici pro zajištění úlevové péče 6 lůžek v pobytové formě (v rámci týdnů) a 6 míst ve formě ambulantní (v rámci hodin).

„I z důvodu vysoké inflace se Diakonii nedostává k dokončení vily dostatek finančních prostředků. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat benefiční večer Klobouky v Kloboukách, na který chceme pozvat všechny, kteří by nám rádi k dokončení rekonstrukce této stavby pomohli,“ uvádí Jana Lexová, vedoucí vnějších vztahů a fundraisingu a dodává: „16. 6. se tak zahrada u Odstrčilovy vily v Kloboukách u Brna rozezní šansony zpěvačky Elišky Lüftnerové, ozdobí přehlídkou klobouků ve stylu 20. a 30. let v podání Kloboukového klubu Brno a rozzáří úsměvy klientů Diakonie BETLÉM, kteří si pro návštěvníky připravili překvapení, jak jinak než týkající se klobouků. Záštitu nad občerstvením převzal Hotel International Brno a je toho ještě mnohem víc na co se návštěvníci akce mohou těšit.“

Vstupné na akci je pro jednu osobu 250 Kč. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na serveru regionhustopecsko.cz, anebo přímo na místě v den konání akce.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci