Umístění: Společnost Zajímavosti Blanenská policie uspořádala preventivní akci pro motorkáře

Blanenská policie uspořádala preventivní akci pro motorkáře

Blansko, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Okolo 160 motorkářů se zúčastnilo v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyň na Blanensku preventivní policejní akce Nežij vteřinou. Kromě informací o následcích nehod, testu a dalších věcí se účastníkům podepsal závodník Karel Abraham, řekla v pondělí policejní mluvčí Iva Šebková.

motorkar-cesta-250

 

Preventivní akce blanenské policie se letos konala popáté. "Zájemci prošli třemi stanovišti. Mezi nimi bylo například promítání videa zaměřeného na následky dopravních nehod motocyklistů, ale také nejčastější přestupky a sankce, které za to hrozí," uvedla Šebková.

Na další zastávce se účastníci u sanitky od záchranářů dozvěděli, jak poskytnout první pomoc. "Mohli si vyzkoušet, jak zraněnému motorkáři správně sundat ve dvou přilbu, nebo resuscitaci," přiblížila mluvčí s tím, že na posledním povinném místě absolvovali řidiči test ze znalostí silničního provozu.

Během akce se uskutečnila autogramiáda motocyklového závodníka Karla Abrahama. "K vidění byly některé motocykly z garáží Policie České republiky, Vojenské policie, členů Blue Knight nebo historický motocykl Veřejné bezpečnosti, jehož majitel se dostavil ve stylové uniformě. Zvláštností byl speciální motocykl na ruční ovládání, na kterém se může svézt i vozíčkář," popsala Šebková.

Dodala, že policie přítomným zodpověděla dotazy ohledně měření rychlosti a radarů a hasiči předvedli vyprošťovací techniku. Blanenský chirurg Stanislav Kresta vysvětlil, jak náročná je operace u vážně zraněných při dopravních nehodách. "Farář Jiří Kaňa pak věnoval pietní vzpomínku tragicky zesnulým motorkářům. Na závěr připomněl, že se mnohdy honíme za zážitky a adrenalinem a může nás to stát život," uzavřela Šebková.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci