Umístění: Společnost Zajímavosti Darujte stromeček pod stromeček a podpořte les v Jihomoravském kraji

Darujte stromeček pod stromeček a podpořte les v Jihomoravském kraji

Brno, 30. listopadu 2021 – Nadace dřevo pro život, která dlouhodobě podporuje zájem české veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí, právě odstartovala již třetí vánoční kampaň DARUJTE STROMEČKY POD STROMEČEK, která je součástí sbírky Darujme stromečky lesu. Cílem kampaně je podpora nadační sbírky, jejíž výtěžek putuje na obnovu českých lesů. Za každých vybraných 25 Kč bude zasazen jeden nový stromek.

darujte stromecek pod stromecek

 

Pomocnou ruku mohou nabídnout jednotlivci i celé firmy. Za přispění do sbírky získá každý podporovatel certifikát, který může zabalit pod vánoční stromeček a udělat svým blízkým radost smysluplným dárkem.

Pět milionu sazenic
Sbírkou Darujme stromečky lesu chce Nadace dřevo pro život napomoci obnově veřejně přístupných lesů u Dačic, Jíloviště u Prahy, Kunštátu u Blanska, Milešova a Nového Knína ve středních Čechách i Opočna na Královéhradecku. Dárce si může vybrat, kam jeho peníze poputují a který les podpoří. Konkrétně v lesích v Kunštátu u Blanska je potřeba osázet kolem 500 ha lesa.

„Abychom zalesnili všechny holé plochy, které nám vznikly po kůrovcové těžbě, potřebovali bychom vysadit najednou kolem 5 milionů stromků. To bohužel není technicky možné, protože takové množství se v dnešní době nejen obtížně shání, ale nesehnali bychom ani tolik pracovních kapacit, které by byly schopny takové množství v krátkém podzimním zalesňovacím čase vysázet. Nemáme potřebné zaměstnanecké personální kapacity, takže jsme moc rádi, že letos nám se zalesňováním pomáhala místní základní škola i farníci farnosti Kunštát. Letos jsme tedy nasadili necelý milion stromů, zbytek nás čeká zase v příštích letech,” uvádí Petr Hromádko, lesní správce Inés Kunštát.

Smysluplný dárek ocení každý
Letošní vánoční kampaň se stejně jako loni nese v duchu darujte stromeček pod stromeček. „Během loňské vánoční kampaně jsme vybrali bezmála půl milionu korun a pevně věříme, že letos se nám podaří dosáhnout ještě lepšího výsledku. České lesy potřebují stále naši pomoc. Vánoce jsou obdobím setkávání, splněných přání a překvapení. A já pevně věřím, že na konci vánoční kampaně budu mile překvapen,“ uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život a dodává: „Sbírka samozřejmě běží během celého roku, kolem Vánoc se ale nabízí skvělé spojení s obdarováním našich blízkých něčím, co je potěší a navíc pomůže.”

Vánoční certifikát jako dárek
Každý dárce získá vánočně laděný certifikát o zalesnění kousku naší české krajiny. Cena jedné sazeničky/stromečku je 25 Kč. Je na každém, jakou částkou do sbírky přispěje. Každá koruna se počítá. A každá koruna je investována do nadačního projektu a do práce, která s ním souvisí. Z peněz vybraných v roce 2021 začne výsadba stromů na jaře příštího roku, kdy je nejvhodnější doba pro sázení.

Zapojit se mohou i celé firmy
Nadace dřevo pro život nabízí dlouhodobější spolupráci pro jednotlivce, ale i větší týmy nebo celé společnosti. Při vyšší finanční podpoře sbírky Darujme stromečky lesu je možné se zapojit i do samotné výsadby nových stromů, například formou teambuildingu, kdy celý pracovní tým může vlastníma rukama pomoci k obnově českých lesů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci