Umístění: Společnost Zajímavosti Diakonie BETLÉM chce vybudovat Terapeutickou zahradu pro Radost v Brumovicích

Diakonie BETLÉM chce vybudovat Terapeutickou zahradu pro Radost v Brumovicích

Klobouky u Brna, 2. srpna 2022 - Tesco rozděluje finanční prostředky organizacím, které pomáhají místním komunitám. Nakupujete v Tescu rádi? Za své nákupy obdržíte žetony, které můžete vhodit do tubusů a tím hlasovat pro vámi vybraný projekt. Projekt s nejvyšším počtem hlasů v každém mikroregionu získá nadační příspěvek, a to ve výši 45 000 Kč. V prodejně Tesco Břeclav, můžete podpořit vytvoření relaxačně-užitkové zahrady přímo v areálu Sociálně terapeutického centra Radost v Brumovicích.

diakonie brumov

 

„Cílem našeho projektu Terapeutická zahrada pro Radost je vytvořit relaxačně-užitkovou zahradu pro obyvatele Chráněného bydlení a klienty Sociálně terapeutického centra. Smyslem této zahrady je umožnit našim klientům aktivní pohyb na čerstvém vzduchu se smysluplnou činností - péči o stromy a keře, sečení trávy, pěstování zeleniny, tedy nácvik pracovních dovedností. Relaxační část zahrady poslouží k relaxaci, setkávání klientů s rodinami i pro veřejné akce,“ uvádí Jana Lexová, vedoucí vnějších vztahů a fundraisingu a dodává: „ Klienti budou moci po většinu času trávit čas na čerstvém vzduchu a umožní jim také zapojit se do péče o vegetaci v zahradě. Obzvláště rádi sklízí a zpracovávají ovocné plody na mošty, džemy apod. primárně nám realizace projektu umožní rekultivovat a opět využívat zahradu uprostřed obce, kterou chceme využívat i při akcích pro veřejnost.“

Služby Sociálně terapeutického centra jsou určeny pro osoby, které potřebují dlouhodobou a pravidelnou podporu ve zdokonalování pracovních návyků. Při pracovní terapii vyrábí například svíčky, mýdla, či keramiku. Rozvíjí zde schopnosti péči o sebe sama a o domácnost – úklid, nakupování, přípravu jednoduchých jídel, případně obsluhu telefonu a PC a mnoho dalších pro zdravé lidi běžných činností. Zapojením do práce na zahradě, péčí o ovocné stromy a keře a následným zpracováním úrody získají klienti další radost z výsledků vlastní práce.

Grantový program Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR s cílem zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj díky aktivitám lokálních komunit. V 11. kole se rozdělí částka 3 150 000 Kč, v 70 stanovených mikroregionech Do každého mikroregionu postupují tři nejlepší vybrané projekty.
„O nejlepším projektu rozhoduje veřejnost v prodejnách Tesco formou hlasování. Hlasování probíhá tak, že za každý nákup v jakékoli prodejně získá zákazník 1 žeton, jehož pomocí může hlasovat pro jeden ze tří projektů v daném mikroregionu. Pouze projekt s nejvyšším počtem hlasů v mikroregionu na konci hlasování získá nadační příspěvek, a to ve výši 45 000 Kč,“ dodává závěrem Jana Lexová.

Pokud se rozhodnete projekt Terapeutické zahrady pro Radost podpořit, můžete tak učinit v obchodním domě Tesco Břeclav do 7. srpna 2022.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci