Umístění: Společnost Zajímavosti Do České republiky přichází poprvé DEN BEZ DLUHŮ

Do České republiky přichází poprvé DEN BEZ DLUHŮ

Praha, 25. října 2012 - Dne 15. listopadu 2012 se v České republice poprvé uskuteční mezinárodní akce DEN BEZ DLUHŮ. Veřejnosti nabídne bezplatné konzultace, informační linku, kalkulačku domácího rozpočtu, novou webovou stránku a další aktivity.

Penize

 

Cílem je seznámit českou veřejnost s moderním trendem „lidského přístupu“ k dlužníkům, který je založen na splácení dluhů podle aktuálních finančních možností dlužníka. Akce se kromě Prahy zaměří na kraje, jejichž obyvatelé jsou zadluženi nejvíce, jako jsou Ústecký  nebo Moravskoslezský.

DEN BEZ DLUHŮ připomíná lidem jejich finanční závazky a motivuje je, aby kontaktovali věřitele, tedy například banku či správce pohledávek, a dohodli si s nimi způsob splácení svých dluhů. Je to den, který připomíná, aby se lidé soustředili právě na svou finanční situaci a možná zavedli nový přístup ke svým závazkům.

Akce DEN BEZ DLUHŮ chce poukázat na český nešvar – neetické navyšování dluhů o poplatky pro právníky a exekutory, které bývají pro dlužníka často likvidační.  Upozorní také  na sociální a ekonomické dopady rostoucího počtu zadlužených osob a insolvečních návrhů v České republice.

“DEN BEZ DLUHŮ přináší řešení jak se vypořádat s obtížnou finanční situací. Objasní skutečnost, že dluhy nemusejí končit exekucí, ale dají se řešit smírnou mimosoudní cestou, ať  už jednorázovým uhrazením dlužné částky  nebo uzavřením splátkového kalendáře. Naší snahou  je vyhnout se zvyšování dlužné částky o odměny advokátů a exekutorů a umožnit splácení dluhů podle aktuálních finančních možností každého z našich klientů. Jde o moderní strategii, jejímž cílem není klienty “likvidovat”, ale zachovat jejich důstojnost a nabídnout jim pomocnou ruku”, uvádí Vítězslav Kus, obchodní a marketingový ředitel společnosti KRUK International ČR,  která se na akci podílí.  

„V České republice stále přetrvává relativně nízká finanční gramotnost obyvatelstva zejména u nízkopříjmových skupin a osob s nižším stupněm dosaženého vzdělání. Tento neměnný trend potvrzuje i rostoucí počet insolvenčních návrhů jak fyzických, tak právnických osob – jen za třetí čtvrtletí roku 2012 dosáhl počtu 23 000,” upřesňuje Vítězslav Kus důvody proč se na pořádání podobné vzdělávací akce jeho společnosti podílí.   


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci